Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Kiedy po ciąży dostałyście miesiączki, a karmicie piersią?

Data utworzenia : 2017-10-31 16:00 | Ostatni komentarz 2023-03-15 21:41

aneta7734

9338 Odsłony
109 Komentarze

Jestem trzy i pół miesiąca po porodzie. Karmie piersią ale jeszcze nie dostałam okresu. Czy to normalne? Kiedy wy po porodzie dostałyście pierwszy okres.

2017-11-03 17:11

Okres wrócił mi równo 2 miesiace po pierwszym porodzie. Karmiłam wtedy piersią. Pamietam, ze byłam bardzo zawiedziona tym, że znowu co miesiąc powrócą podpaski, tampony i inne "przyjemnosci".

2017-11-02 20:43

Każda kobieta jest inna to napewno i u każdej z nas inaczej będzie to wyglądało ;) ja mam za sobą już dwie ciąże i jak tylko odstawiłam od piersi tak okres wrócił ;) pierwsza karmiłam półtora miesiąca druga 3,5 miesiąca

2017-11-01 23:54

Pierwsza miesiączkę dostałam po 8 miesiącach od porodu. Ciągle karmiłam piersią. Ale ogólnie miesiączka może się pojawić bardzo szybko nawet jeśli karnisz, może się pojawić później tak jak u mnie albo w okolicach roku, chociaż najczęściej jednak wraca jak zaczynasz rozszerzać dietę i maluch pije już mniej mleka a zjada więcej posiłków stałych a może być tak że wróci dopiero jak skończysz karmić piersią.

2017-10-31 21:28

Nie masz się czym martwić. Ja dostałam pierwszy okres po 5 miesiącach i to nawet nie wiem czy to na pewno był okres czy tylko takie plemienia bo taki porządny to dostałam po 8 miesiącach.

2017-10-31 17:01

Może być tak że miesiączka przyjdzie dużo po odstawieniu dziecka od piersi. Kobiety często nie mają okresu przez wiele miesięcy Cykl miesiączkowy zależy od tego, jak matka wrażliwa jest na hormonalny wpływ karmienia na organizm