Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Jak wybrać nianię dla dziecka?

Data utworzenia : 2017-05-03 11:04 | Ostatni komentarz 2022-11-07 14:22

Redakcja LOVI

4416 Odsłony
62 Komentarze

Jeśli wracasz do pracy i zdecydowałaś się zatrudnić do opieki nad dzieckiem nianię – ten artykuł jest dla Ciebie.

2017-05-04 11:32

Zabusia widzę, że Twój wpis to taki artykuł w pigułce Ja póki co jestem w domu z dwulatkiem i pięciomiesięczną córcią, a do pracy na początku przyszłego roku zapewne. Synek do przedszkola a niunia pewnie z teściową. Albo wychowawczy jeśli teściowa odmówi, bo trochę fizycznie niedomaga

2017-05-04 11:32

Ja córcię dałam do Przedszkola i zapisałam teraz synka ale ja mam na tyle dobrze ze moja siostra jest przedszkolanką w tym przedszkolu i dba o moją córcie a i jak przychodzi do mnie to zabawia mojego synka by później mu było łatwiej w przedszkolu się odnaleźć. Zawsze jak coś się dzieje np. coś corcie boli albo jest marudna to siostra dzwoni do mnie i mnie informuje, i zawsze wiem kiedy córcia zjadła obiad i co zjadła albo że nie ruszyła nic do jedzenia.

2017-05-04 09:39

Ja niestety też wiem że będę miała problem ale nie bardzo mam wyjście. Mąż nie pracuje na etacie co oznacza że nie może brać opieki na dziecko ani wolnego. Ja pójdę do nowej pracy i nikt nie będzie tolerowaj tego że moje dziecko choruje zwłaszcza na okresie próbnym a wiadomo w placówce chorować będzie. Więc jeśli chce zatrzymać pracę na dłużej to nie mam wyjścia jak zatrudnić niania. Boję się bardzo i nie wiem jak to będzie ale takie życie. Notabene z przedszkolem też nigdy nic nie wiadomo też są różne panie. Sąsiadka skierowała sprawę do sądu za szarpanie jej dziecka przez panią z przedszkolu prywatnym w dodatku.

2017-05-04 09:31

Oj bałabym się zostawiać z nianią dziecko:) Niektóre naprawdę są z powołania, ale trzeba naprawdę dobrze trafić:) A ja również mam jakieś ograniczone zaufanie. Cieszę się, że jeszcze mamy babcie do pomocy kiedy idziemy do pracy:)

2017-05-04 09:27

Młodsza, czy starsza i tak dużo zależy od samego człowieka. Moja mama jest bardzo aktywna i świetnie radzi sobie z ruchliwą córą, tak że nie jednam dużo młodsza ciocia odpada na przedbiegach. Justyna nie zazdroszczę tego wyboru, bo to na pewno będzie bardzo trudna decyzja. My na nianię się nie zdecydowaliśmy, mam tak ograniczone zaufanie, że nie dałabym rady, chyba że miałabym kogoś z polecenia to też nieco inna sprawa. Fajnie, żeby niania wymyślała dużo fajnych zajęć, uczyła, pokazywała coś nowego, niania musi być bardzo kreatywna i tego bym oczekiwała na pewno.

2017-05-04 08:45

Niestety mojego synka niczym nie można zainteresować i to nie zależy od podejścia on tylko bieganie skakanie wspinanie się i uciekanid:-P ja jestem młodą i momentami mi bardzo ciężko a nasze mamy które są stosunkowo młode bo tuż po 50nie dają rady na dłuższą metę zwłaszcza że też na spacerze chce często na ręce itp i zwyczajnie nie są już takie szybkie i wytrzymałe. Ja mam lat 28a czasem nie mogę dogonić mojego smyka więc nie wyobrażam sobie żeby zrobiła to pani pod 70. A wiadomo to jest niestety niebezpieczne

2017-05-04 07:20

Justyna nie koniecznie jest tak że młode panie bardziej dają radę z energicznymi osobami niż starsze. Moja mama jest starszą osobą i świetnie dawała sobie radę z moim synkiem, który właśnie jest szybki i mega energiczny bo mama miała podejście do niego i wiedziała jak się z nim bawić. Zauważyłam iż młodsze panie w tych czasach wykazują mniejsze zainteresowanie ruchem niż starsze, pewnie to wina nowoczesności tych sprzętów jak komórki czy tablety. Większości wolą zająć się sobą niż dzieckiem i dlatego poszukując niani wybrałam własną mamę.

2017-05-03 22:36

Justyna8907 trzymam kciuki żebyś trafiła na jakąś fajną nianię i synek miło spędzał czas czekając na Ciebie :) Pozdrawiam Was cieplutko do września jeszcze troszkę czasu na szukanie :) Daj za jakiś czas znać jak idą poszukiwania :)