Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Seksualność kobiety po porodzie

Data utworzenia : 2016-04-03 23:29 | Ostatni komentarz 2022-06-24 12:57

Redakcja LOVI

11213 Odsłony
203 Komentarze

Choć większość kobiet podejmuje po porodzie współżycie z partnerem, zmniejszają się ich potrzeby seksualne, a część z nich odczuwa dyskomfort podczas uprawiania seksu. Położna tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

2016-04-27 15:40

ja teraz mam libido baaardzo niskie, nawet poniżej zera hehe. Jestem na zastrzyku antykoncepcyjnym i powiem Wam, że badziewie jak ich mało. Jeśli nie chcecie, by doszedł kolejny powód, żeby nie doszło do seksu, to nie decyduje się na zastrzyk. Humor potrafi wahać się tak bardzo, że to jest straszne. U mnie czasami jest tak, ze mąż złe słowo dobierze i już humor popsuty, nie mówiąc też właśnie o tym libido... Coś trasznego. Czeka tylko, aż zastrzyk przestanie działać. Może się coś poprawi

2016-04-27 14:00

To nie tylko ja mam jem problem albo nawet dwa:-D raz mój synek też łatwo się wzbudza a właściwie budzi go wszystko zazwyczaj skrypniecie łóżka też:-P ale ja przez to mam też mniejsza ochotę bo lubię z łóżku z pościeli z sypialni w ciemności:-D a nie w drugim pokoju na kanapie najczęściej przy świetle. Dla mnie nie ma nastroju. Moje libido też zdrowe no i ten dyskomfort w trakcie i po... Tragedia. Ale ja nie zrezygnuje z tabletek. Mąż i ja nie lubimy strasznie gumęk i nie ma opcji żebyśmy je stosowali. A kolejna ciąża teraz dla mnie byłaby tragedia z różnych względów więc nie ma wyjścia

2016-04-27 11:02

Justyna8907, u mnie antykoncepcja dużo dyskomfortu powodowała, do tego libido bliskie zera. Ostatecznie wolałam z hormonów zrezygnować. Gumki były ok w naszym przypadku. Podczas karmienia piersią też lekarz początkowo dał tabletki, ale po objawach alergii u dziecka podjeliśmy decyzję o ich odstawieniu. Dla mnie seks bez brania tabletek to niebo a ziemia. Pomijam problem suchości podczas karmieni, dopóki miesiączkowanie nie wróciło. Teraz z kolei jestem ciągle przemęczona, infekcje dopiero co wyleczyłam, przez globulki uczucie suchości. A pamiętam, że w pierwszej ciąży ciągle miałam ochotę na seksik ;-) A tak to tylko w innym pokoju. Synek dosyć łatwo się wybudza.

2016-04-26 21:39

Magros ja nie karmie piersią a też mam wszystkie problemy o których piszesz:-( wydaje ni się że przez antykoncepcjd hormonalna ale z niej póki co nie zrezygnuje napewno. Z resztą przed ciąża też brałam i tak źle nie było

2016-04-26 21:30

U mnie to właśnie zmęczenie jest największym problemem, Rano nie ma czasu, bo mąż do pracy, chyba że w weekend. A wieczorem, potrafię zasnąć, jak tylko się położę i przymknę oczy. Poza tym, karmiąc piersią mam spore problemy z nawilżeniem, podrażnieniami i w ogóle sporym dyskomfortem. Przestała to dla mnie być przyjemność, raczej kojarzy mi się z bólem, stąd i ochota mniejsza.

2016-04-26 15:05

Justyna8907 nie mam innego wyjścia, dlatego, że mieszkamy we trójkę w jednym pokoju i nie ma możliwości zmiany, ponieważ mieszkamy z moją rodziną. Co prawda moi rodzice mieszkają na dole, a my w trójkę z braćmi do góry, ale nie ma pokoju takiego, w którym mój synek mógłby mieć swój pokój. Więc nie ma innego wyjścia. Zazwyczaj dziecko u nas się nie budzi, ale jak się tak zdarza to na chwilę trzeba przestać i chwilę poczekać aż dziecko przyśnie ;D hehe

2016-04-25 12:36

powroty do życia intymnego po porodzie bywają bardzo ciężkie i często kobiety nie mają ochoty albo obawiają się współżycia, jednak gdy jest się razem w związku to trzeb przełamywać różne bariery

2016-04-08 16:34

U nas z kolei nie są problemem dzieci.tylko zmęczenie. Albo ja jestem zmęczona po całym dniu zajmowania się synkami, albo mąż zmęczony wraca z pracy i myśli tylko o spaniu....