Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Lęk separacyjny u niemowlaka

Data utworzenia : 2016-02-01 18:10 | Ostatni komentarz 2018-01-07 15:21

Redakcja LOVI

6886 Odsłony
40 Komentarze

Każdy maluch w pewnym momencie zaczyna doświadczać lęku przed rozstaniem z mamą. Sprawdź w jaki sposób mu wtedy pomóc i zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

2018-01-07 15:21

Ja pamietam jak były takie momenty kiedy z synkiem bylo ciezko jak musialam gdzies wyjsc nawet z tata nie chcial.zostać i strasznie.plakal , rzucal sie,byla tragedia a mi az serce soe kroilo zeby wyjść ale maz kazał mi.isc a nie litowac sie i jak tylko poszlam to synek po ok. 3min.przestal płakac i.ladnie.sie bawil i byl grzeczny.a synek wykorzystywal placzem przez moj blad...bo jak nie raz maz zaparkowal a ja chcialam np. Skoczyc do apteki to synka.nie bralam a jak on tylko.zaczal plakac jak nie wiem i kopać nogami i piszczec to go bralam zeby tylko cos kupic w aptece...i tak nauczyłam ze odrazu reagowalam.na jego placz i go bralam...nietsety...potem bylo gorzej i czasem juz nie reagowalam a raz jak przyszlam to dalej tak plakal.caly czerwony , rozplakany...ze zalowalam trochę ze go nie wzielam...ale jak juz mi nerwy opadły to stwierdzilam ze dobrze.zrobiłam;-) tak to juz czasem my mamusie mamy...ze.szybko.reagujemy na placz...ale.z tego co slyszalam ze jak sie ma juz wiecej niz jedno czas to juz sie tak szybko nie reaguje na placz , przynajmniej z braku czasu, także moze na jedno dobrze;-)

2018-01-05 22:16

To, że trafiłam na ten artykuł okazało się moim wybawieniem. Zastosowałam się do rad i jest o niebo lepiej, jestem już w stanie wyjść z pokoju i zazwyczaj młody się nie złości, co najwyżej trochę pokwęka jak ma gorszy humor a wcześniej było darcie jak by go ktoś ze skóry obdzierał. Ja nie mogłam nic zrobić. Do tego był problem żeby spał inaczej jak na rękach, ewentualnie w nocy z nami w łóżku. A teraz wręcz nie chce spać na rękach a i do łóżeczka coraz częściej da się odłożyć. I nie wiem czy to ma coś wspólnego ale też jest coraz odważniejszy w zwiedzaniu mieszkania, wcześniej miałam wrażenie jak by się tego bał... Lovi uratowaliście mi życie tym artykułem, a już na pewno mój kręgosłup i psychikę bo zmęczenie i niewyspanie mnie już wykańczały...

2017-11-20 00:03

Paulina niestety musisz go przyzwyczajać i znikać na początek na chwilkę ale później coraz dłużej. Julek musi się przyzwyczaić, że mama znika ale zaraz wraca. Jest to ciężkie ale możliwe.

2017-11-17 20:15

ostatnio go zostawiłam z mężem(byłam na zebraniu ) to mowił ze jak wyszłam to tak wył ale po chwili mu przeszło zaczął na nowo płakac jak wróciłam. Bawimy się w akuku bardzo lubi ale jak znikam idac do wc zaraz płacze

2017-11-17 02:47

Nie każde dziecko przechodzi lek książkowo więc może niektóre dzieci później i wtedy wychodzi właśnie około roku. :) Paulina a Ty ćwicz z Małym znikanie. Ja jak był mały bawiłam się w a kuku z pieluszka zasłaniałam się nią i po chwili pokazywała że jestem, albo chwałam się na przedpokoju i mały siedział w pokoju na macie i znikam też za ścianą a po chwili się pokazywałam. Tłumacz już od teraz że idziesz do kuchni ale za chwilę wracasz, idziesz do łazienki itd mały właśnie musi odkryć że mama i on to nie jest ta sama osoba ale mama zawsze wraca. :) po czaaie wydłużaj chwilę kiedy Cię nie ma i Zobaczysz że lek minie.

2017-11-15 09:50

Dzięki chyba nie doczytałam dobrze. Pytałam bo kiedyś wyczytałam ze ok roku występuje ,a mój mały teraz tylko mnie z oczu straci to płacz i szuka mnie, nawet z mężem za bardzo zostać nie chce ,a ma 7 mc wiec myślałam ze jeszcze czas na to ma , jak widac chyba sie zaczęło

2017-11-15 00:32

Paulina cytat z artykułu :))) "Lęk separacyjny to strach dziecka przed rozstaniem z mamą (bywa również, że też z inną bliską mu osobą) . Pojawia się pomiędzy siódmym a jedenastym miesiącem życia." Mój Syn teraz ma 17 miesięcy a też jak mu znikam z pola widzenia to płacze i biegnie za mną i kie ważne z kim zostaje chociażby w pokoju. Płacze jak jest nawet z mężem. Jak był mniejszy jakiś łagodnie przeszedł lęk teraz jest troszeczkę gorzej. Ale z dnia na dzień jest lepiej wychodzę zostawiam go z tatusiem albo babcia za jakiś czas wracam i trochę go oswajam z myślą że nie jestem ciągle obok...

2017-11-13 21:43

kiedy taki lęk występuje ?