Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Zazdrość o rodzeństwo – zrozumieć i pomóc

Data utworzenia : 2015-06-03 17:13 | Ostatni komentarz 2017-02-27 18:38

Redakcja LOVI

6759 Odsłony
50 Komentarze

Pojawienie się rodzeństwa to dla malucha trudny okres. Wcześniej był najważniejszą osobą w rodzinie, oczkiem w głowie. Teraz musi pogodzić się z tym, że Waszą energię i uwagę poświęcacie nie tylko jemu, ale również drugiemu dziecku. Podpowiadamy, co możecie zrobić, by pomóc sobie i zazdrosnemu maluchowi poradzić sobie z nową sytuacją. [Zapraszamy do lektury starszych wątków o zazdrości między rodzeństwem, znajdziecie tam m.in. wypowiedź Ekspert: http://lovi.pl/pl/forum/5/3777/1 oraz http://lovi.pl/pl/forum/5/4477/1 Redakcja LOVI]

2017-02-20 17:41

Ja w ogóle nie byłam zazdrosna jak urodziła się młodsza siostra myślę że dużo zależy od rodziców żeby to starsze czuło się równie ważne co młodsze :)

2017-02-20 12:37

Bardzo fajny i przydatny artykuł. Niestety nie ominiemy zazdrosci wsrod dzieci. Jesli jest 1 dziecko i bylo przez kilka lat oczkiemw glowie...i nagle pojawia sie 2 dziecko..no jak nic konkurecja :) Zawsze bedzie sie czulo poszkodowane bo w koncu juz tyle uwagi nie jestesmy w stanie mu poswiecic. Ale wszystko jest do przejscia :)

2017-02-19 11:11

U nas na szczęście nie ma problemu z zazdrością. Może dlatego że chłopcy są jeszcze mali a może dlatego że różnica wieku jest tak mała. Potrafią się już razem bawić chociaż czasami jest walka o zabawki. Od samego początku staram się dzielić na dwoje. Ignasia ciągle przytulam i powtarzam że go kocham może dlatego też tej zazdrości nie widać. Za to widać że starszy uwielbia młodszego. Rano wstając od razu sprawdza czy braciszek się już obudził jeśli nie to mu pomaga :) przytula go mocno u daje całuski. Co tu dużo gadać mam szczęście:)

2017-02-07 23:05

U nad jest trochę zazdrość synka dwulatka o córkę dwumiesieczną. Mimo, że jak mała śpi spędzam czas z synkiem.... Artykuł bomba

2017-02-07 20:37

Świetny artykuł:) Już dostrzegam w 3 letniej Córeczkę zazdrość o dzieci koleżanek , z którymi chwilowo dzieli się zabawkami. Nastawiam ją na przyjście na świat rodzeństwa i puki co dobrze to znosi , ale rady które przeczytałam batdzo mi pomogą, bo jestem pewna , że zazdrość zapewne będzie.

2015-08-21 09:34

ten etap jest własnie przede mną gdyż w najbliższych dniach pojawi się u nas dzidziuś i nie wiem jak synek zareaguje na dzidziusia. Zobaczymy jak relacje będą się układały.

2015-07-27 22:34

Manndarynka ale on musi też poczuć zaufanie z Twojej strony. Zaufaj mu,że mimo wszystko to jest jego braciszek i krzywdy mu nie zrobię. Dużo z nim rozmawiaj o tym :) I akurat ja bym nie traktowała go jako tego pierwszego tylko na równi-kocham was tak samo bo oboje jesteście moimi synkami. coś na tej zasadzie ale mówienie,że Ty byłeś pierwszy nie będzię dobre bo on pomyśli,ze skoro był pierwszy to może więcej i że mama jest bardziej jego niż maluszka

2015-07-24 07:46

Mandarynka:) MAsz jak najbardziej zdrowego i fajnego synka. Przypomnij sobie jak tesknilas za nim przez dwa tygodnie.Opowiadałaś nam o tym, teraz on swoim zachowaniem opowiada Tobie, jak bardzo tęsknił i jak się teraz czuje. Siądź z nim i opowieedz mu, jakim , był dzidziusiem, weźcie album z jego zdjęciami i opowiadajcie sobie razem, jakim był niemowlakiem. On się może otworzy. Nazwij jego emocje, to co teraz czuje. Zapewniaj go o tym, ze zawsze będzie tym pierwszym synkiem i kochasz go z każdym dniem mocniej.