Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rola dziadków w życiu dziecka

Data utworzenia : 2015-02-05 23:24 | Ostatni komentarz 2015-12-08 20:19

Redakcja LOVI

8400 Odsłony
65 Komentarze

Kiedyś mówiono, że aby wychować dziecko potrzeba całej wioski. Rodziny często żyły w domach wielopokoleniowych, a opiekę nad dziećmi sprawowali rodzice i dziadkowie. Dziś to się prawie nie zdarza. Jednak dziadkowie mają w życiu dzieci ważną rolę do odegrania. Sprawdź dlaczego warto zadbać o relacje wnuków z dziadkami.

2015-12-08 20:19

Witam, ja mam wspaniałych rodziców i teściów, naprawdę :-) córeczka z piskiem radości reaguje na ich widok ( ma 8msc), więc podejrzewam, że nie byłoby problemu aby ją u nich zostawić...nasuwa mi się na myśl taka anegdota : "Bóg nie mógł być wszędzie, więc wymyślił babcię"- i to u mnie się sprawdza po całości jak do tej pory

2015-12-08 11:24

Ja jak mam jakies watpiwosci dzwonie do mamy zawsze cos doradzi :)

2015-12-07 21:56

Oj moja mama nieraz mi potrafi wpierać, że coś co było 20 lat temu jest lepsze niż to co jest teraz, dlatego często się nei zgadzamy, choć nie powiem, bo dużo też wie i mi podpowiedziała co i jak :)

2015-12-07 19:03

Prócz takich nietrafionych rad to moja mama też jest skarbnicą wiedzy w tematyce dziecięcej. Nie zawsze ma najnowsze informacje, ale babcine sposoby działają. Dzieci zazwyczaj bardzo lubią babcie. Mimo, że nam czasami krwi napsuja to dzieci czują przez nie się kochane.

2015-12-06 19:16

ani ja ani moja córcia nie lubimy ani kaszy typu manna ani kaszek:-)

2015-12-05 21:01

ale na wodzie tym bardziej nie ma żadnych wartości :< a tu jednak chodzi o nasze maluszki :)

2015-12-05 19:39

na wodzie można zrobić mannę :) ale jest po prostu niedobra. Z owocami czy jakimś syropem malinowym,truskawkowym jest pyszna sama kiedyś jadłam ale na wodzie jest ohydna nie ma co ukrywać :)

2015-12-05 15:12

No matki nam kiedyś tak robiły, że od 3 miesiąca kasza manna, która niestety jest bezwartościowa. Ja np jestem z tych matek, że wolę dać dziecku witaminy i inne skladniki odżywcze i mimo tych kaszek, które zawieraja cukier, typu Bobovita, Nestle to mają dużo witamin. Więc co mi po kaszy mannie? Nie zwiera nic cennego, a żeby dziecko chciało ją zjeść to trzeba i tak dosypać cukier, bo bez tego jest niezjadliwa... Nie wiem jak matki robią tę kaszkę w butli do picia z kaszą manną... Przecież nie wolno gotować ani mleka matki ani mm, bo tracą wartości odżywcze, a na krowie mleko trzymiesięczne dzieci są za małe...