Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rola dziadków w życiu dziecka

Data utworzenia : 2015-02-05 23:24 | Ostatni komentarz 2015-12-08 20:19

Redakcja LOVI

8407 Odsłony
65 Komentarze

Kiedyś mówiono, że aby wychować dziecko potrzeba całej wioski. Rodziny często żyły w domach wielopokoleniowych, a opiekę nad dziećmi sprawowali rodzice i dziadkowie. Dziś to się prawie nie zdarza. Jednak dziadkowie mają w życiu dzieci ważną rolę do odegrania. Sprawdź dlaczego warto zadbać o relacje wnuków z dziadkami.

2015-12-05 11:23

No mi już od najmłodszego wpajali że dziecko mleko wysiusia a kaszą to się zapcha :) i najlepiej dawać kasze od pierwszego miesiąca bo będzie przesypiał... Przyszła jego pora to przesypiał nocki,jakoś mnie to nie bolało że muszę w nocy mleko robić :)

2015-12-05 07:56

Moja mama też próbuje dobrze mi radzić jak utuczyc dziecko. Ania miała okres , że była gruba a potem gdy zaczęła się ruszać straciła wagę. Nie jest chuda ale też nie jest gruba. Ostatnio się dowiedziałam, że za mało dziecku mleka daje. Kto to widział , żeby 14 miesięczne dziecko jadło tylko 2 razy dziennie. Co tam zalecenia , ważne żeby dziecko było grubsze . No i powinnam to mleko kaszą manną zageszczac.

2015-12-04 22:12

mój synek nigdy nie jadał kaszek z butli, jak poczuł grudki od kaszki to pluł :p tylko z miseczki i tylko łyżeczką. Je do tej pory kaszki te od Nestle. Może i zawierają cukier, ale co w tych czasach tego cukru nie zawiera ... :)

2015-12-04 21:06

mój też nie :D chyba że w postaci kostek owocowych :D ale nie czuję potrzeby aby pchać w dziecko kasze z butelki skoro może zjeść jakąkolwiek łyżeczką i to nie każdego dnia ale jako urozmaicenie np. śniadania.

2015-12-04 15:25

moja mama też wciskała mi tę mannę... A to jest najmniej wartościowa kasza ze wszystkich i cieszę się, że mój wszystkożerny syn jej po prostu nie lubi :)

2015-12-03 22:48

magicznypazur to ty nie wiesz że grubiutkie dzieci są najzdrowsze na świecie a te chude to jakieś chorowite ? ;) według całej tej rodzinki tak jest że oni się dziwia że mój młody zdrowy jest skoro jest chudy :) i powinien jeść mannę zamiast mleka na prawdziwym mleku 3.2% z kartonu a nie z proszku :D

2015-12-03 22:34

roxi133 oj źle robi ta Twoja teściowa. Na twoim miejscu pokazałabym jej zdjęcia dzieci z nadwagą i zapytała czy chciałaby, żeby tak wyglądał jej wnuk... W ogóle to mój synek jest wszytko żerny, więc na szczęście nie mam z nim problemu, że np nauczył się do słodkiego to obiad nie zje :) wręcz przeciwnie :D Jak widzi obiadek to mówi "mam mam" co oznacza mniam mniam :D

2015-12-03 10:59

Moj synek je czekolade ale z umiarem i na szczczescie dziadkowie nie wpychaja w swoje wnuczki slodyczy chociaz moja tesciowa czesto kupowala kinder niespodzianki mojemu synkowi ale juz ja od tego oduczylam.