Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Spanie z dzieckiem - razem czy osobno?

Data utworzenia : 2013-03-04 12:13 | Ostatni komentarz 2018-04-25 20:55

Redakcja LOVI

46939 Odsłony
543 Komentarze

Wspólne spanie z dzieckiem ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Niezależnie od tego co wybierzecie, czy położycie dziecko w jego pokoju, czy wstawicie łóżeczko do rodzicielskiej sypialni, czy może weźmiecie malca do Waszego łóżka, ma to konsekwencje w innych sferach rodzinnego i nie tylko rodzinnego życia. Zanim więc podejmiecie decyzję „razem czy osobno”, przeczytajcie o rzeczach, o których warto wiedzieć lub nad którymi warto się zastanowić.

2018-03-20 12:22

W pierwszym trymestrze jeszcze miałam chęci, ale teraz to w ogóle. Podobnie było w pierwszej ciąży. dziubus trzymam kciuki żeby się udało. teraz na czas remontu łóżeczku córy jest u nas w sypialni i ona nawet jak przyjdzie do nas, to na przytulanki a potem sama woła, że ona chce do swojego łóżeczka :) Komfort dla nas wszystkich :) Drugą córcię też chcę nauczyć głównie spania w łożeczku.

2018-03-12 16:39

Moja córka śpi sama w łóżeczku. Ale za to ze mną w pokoju. Raz miała taki okres, że spała ze mną w łóżku. Wiadomo lepiej jak dziecko śpi osobno. Jest i nam i dziecku po prostu wygodniej, a my możemy się wyspać. Napewno lepiej niż jak śpi się z małym dzieckiem. Ja niedługo będę urządzała pokój dla córki. Także zamierzam córkę przenieść ze spaniem do osobnego pokoju. Ale to jak córka skończy rok.

2018-03-12 15:48

Evelin tez mam taką nadzieję bo nie chce spać z małym bo wiem ze osobno to i on się lepiej wyspi i ja też :))

2018-03-12 13:03

Dziubus mam nadzieję że wytrwasz w postanowieniu:D

2018-03-12 12:33

Daje rade ;) Pchela Wczoraj obudził się o 3:45 a dzis o 1:30 w nocy także da się chyba . Będę go stopniowo przyzwyczajać to może się uda . Dobrze ze od początku przyzwyczaiłam go żeby zasypia w łóżeczku to teraz łatwiej trochę . Zobaczymy jak ja długo wytrzymam hehe

Konto usunięte

2018-03-12 12:12

dziubud - super! :) I jak idzie? Młody daje radę?

2018-03-12 11:34

Dziewczyny dzięki wam zmobilizowalam się i odkładam małego po drugim jedzeniu w nocy do łozeczka . To tak na początek :) zobaczymy ... może stopniowo uda mi się go przyzwyczaić żeby spał u siebie ;)

2018-03-11 10:59

mój pierwszy syn miał spać sam w łóżeczku. Życie napisało inny scenariusz :) Najwazniejsze czynniki zaważyły, po pierwsze cale noce płakał, odkładany sie budził, nie usypiał sam nigdy. Moje dziecko bylo noworodkiem potrzebującym silnie matki ( po cc niektóre dzieci są bardzo wrażliwe) Spał na mnie, całe noce spałam w pozycji pół leżącej. W końcu odkładanie, zmęczenie dało o sobie boleśnie znać i syn spał ze mną w łóżku. On spał w nocy, ja spałam, bylo mniej krzyku, wygodniej. Nie pasowało mi to, wiele razy podejścia robiłam do odkładania. Przyzwyczailiśmy się. Młody śpi nadal z nami w sypialni. Teraz na świecie pojawi się drugie dziecko, nie będę go oduczać przed przyjściem na świat córci. Często syn zaśnie u siebie w pokoju i co z tego jak zgaszę światła i za chwilę krąży po pokojach i nas szuka. Słyszy wszystko doskonale. Mam nadzieję, że córkę uda mi się do łóżeczka dostosować, nie poddam się tym razem, ale życie to zweryfikuje. Moja prywata z mężem na tym nie ucierpiała nigdy :) Mamy kilka pokoi, żeby móc się schować przed naszym śpioszkiem :)