Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Dziecko śpi z nami za i przeciw

Data utworzenia : 2013-02-21 20:42 | Ostatni komentarz 2021-02-17 12:48

burek1234

14467 Odsłony
373 Komentarze

Pozytywy, które wymieniają rodzice, którzy śpią z dziećmi: 1. Zaspokojenie potrzeby bliskości, fizyczny kontakt, zapach mamy. 2. Zaspokojenie poczucie bezpieczeństwa malucha. 3. Szybka reakcja rodziców na płacz dziecka. 4. Wygoda podczas karmienia . Negatywne strony wspólnego spania, obawy: 1. Kształtują się nawyki związane z zasypianiem, które mogą potem zaburzyć zasypianie we własnym łóżeczku. 2. Moment rozstania i nauka spania w osobnym łóżeczku może być trudna. 3. Spanie w trójkę może być niewygodne, jeśli łóżko nie jest duże może to sprawiać dyskomfort. 4. Zdarza się, że małżonkowie mają różne zdanie na temat spania razem z dzieckiem, co doprowadza do kłótni i konfliktów. Mam nadzieję że porada okaże się pomocna :)

2021-02-03 22:00

Karolina zasyna zawsze albo na łóżku koło mnie albo między nami.  Ale czasami do rana z nami już śpi nie odkładamy 

Konto usunięte

2021-02-03 10:42

Aneczka z tego co kojarzę twoja córeczka ma już dwa latka, więc to zupełnie coś innego niż spanie z dzieckiem od pierwszego dnia po urodzeniu. Dlatego, że twoja córeczka nie spałą z wami wcześniej i nie jest tego nauczona. Czasami tak jak wspominasz zaśnie miedzy wami ale nie jest to rutynowa sytuacja, raczej wyjątkowa. Więc wraca do własnego łóżeczka bez żalu, bo jest jej w nim wygodniej. Gdyby spała z wami od urodzenia uwierz mi, że ni było by tak fajnie. Moja siostra spałą z synkiem bo nie chciało jej się do niego wstawać i bardzo długo przychodził do nich w nocy. Nawet jak miał 13 lat potrafił przyjść bo źle się czuł sam w łóżku, bez mamy.  

 

Weronisia ja czasami zasypiam z córeczką na rękach :) ale zawsze jak się przebudzę to ją odkładam bo się wierci ;) 

 

Myszka dokładnie, mam takie same zdanie. Ja bałabym się spać z córeczką jak była malutka, właśnie ze względu na to, że mogłabym ją przycisnąć albo by spadła. Zresztą łóżko należy do rodziców i tyle ;) oczywiście w wyjątkowych sytuacjach można połozy dziecko do łózka, np. gdy jest chore. Ale nie codziennie. 

Konto usunięte

2021-02-03 09:15

Hej, mam porównanie :D

 Synek ma obecnie 8 lat. Był karmiony cycuchem. Do 1 karmienia spał w łóżeczku, później spał z Nami do rana. Przy córce nie było możliwości spania z Nami, zresztą Ona tego nie potrzebowała za bardzo, jest nauczona do swojego łóżeczka, odkładam ją i usypia sama- od malucha tak lubi :D Wyjaśniam dlaczego spanie z dzieckiem dla mnie jest nie fajne.

Chodzi o intymność.. serio. Ja wiem, że dziecko pięknie pachnie, pięknie śpi, jest to wygodne, ale trochę na tym cierpi związek wg mnie... Nie możliwości przytulenia się, pogadania, a o innych sprawach nie wspomnę no bo jak jak po środku jest deska? Urocza bo urocza ale jednak deska. 

Z Synem spałam jakbym nie spała.. bałam się że coś mu zrobię tj. przygniotę.

Ale decyzja należy do Was! ♥

Powodzenia :) 

2021-02-02 22:56

a u mnie córka śpi z nami od połowy nocy bo już nie mam czasami siły wstawac do niej.zmeczenie bierze górę...

2021-02-02 20:08

Karolina niekoniecznie. Jak jak zaszłam w drugą ciążę to nie dałam rady usypiać córeczki w jej łóżeczku i doszło do tego że zasynala między nami. Czasami spala do rana czasami mąż odkładał. Ale jak jest odkładana to nie wraca do nas jak się budzi nie chce. Nawet jak wyjdzie z łóżeczka i pójdzie że mną napić się wody to automatycznie wraca do siebie. Jest jej między nami nie wygodnie wierci się dużo a w łóżeczku śpi spokojniej

Konto usunięte

2021-02-02 13:15

Nati dzieci są różne ale i podejście rodziców ma duże znaczenie. Jeżeli od urodzenia będziesz spałą z dzieckiem to po prostu się do tego przyzwyczai i nie będzie chciało spać we własnym łóżeczku. Moja córeczka nigdy nie spała z nami w łóżku i dlatego do dziś nawet nie potrafi tak zasnąć :) zasypia na mnie ale zaczyna jej się robić niewygodnie i wkładam ją do łóżeczka, wtedy kładzie się jak chce i śpi :)

2021-01-26 19:47

Nati dokładnie wszystko się okaże po porodzie

2021-01-26 08:48

Ja mam nadzieje ze u mnie bez problemu będzie stać w swoim łóżeczku ☺ ale jak będzie to się okaże