Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Dziecko śpi z nami za i przeciw

Data utworzenia : 2013-02-21 20:42 | Ostatni komentarz 2021-02-17 12:48

burek1234

14468 Odsłony
373 Komentarze

Pozytywy, które wymieniają rodzice, którzy śpią z dziećmi: 1. Zaspokojenie potrzeby bliskości, fizyczny kontakt, zapach mamy. 2. Zaspokojenie poczucie bezpieczeństwa malucha. 3. Szybka reakcja rodziców na płacz dziecka. 4. Wygoda podczas karmienia . Negatywne strony wspólnego spania, obawy: 1. Kształtują się nawyki związane z zasypianiem, które mogą potem zaburzyć zasypianie we własnym łóżeczku. 2. Moment rozstania i nauka spania w osobnym łóżeczku może być trudna. 3. Spanie w trójkę może być niewygodne, jeśli łóżko nie jest duże może to sprawiać dyskomfort. 4. Zdarza się, że małżonkowie mają różne zdanie na temat spania razem z dzieckiem, co doprowadza do kłótni i konfliktów. Mam nadzieję że porada okaże się pomocna :)

2021-02-11 19:59

JustaMama dlatego jak dziecko śpi to się wychodzi od innego pokoju. Jakoś bym nie mogła tego przy dziecku robić

2021-02-09 17:33

Przy pierwszym dziecku miałam zdanie jak myszka ze dziecko w łóżku zle wpływa na relacje rodziców . Bronilam się przed tym bardzo ledwo zylam wstając do syna po 20 razy ale do łóżka nie wzięłam . Przy drugim dziecku uważam ze schrzanić intymność i relacje można nie mając dzuecka w łóżku . Z reszta co z tego ze śpi w łóżeczku jak my kładąc się uważamy żeby łóżko nie zaskrzypiałp bo córka obudzona . Teraz bardziej staram się dbać również o swoje potrzeby i podążać za dzieckiem i jak są slabe noce to corka śpi z nami. A łóżko i tak służy nam wyłącznie do snu 

2021-02-09 10:47

Dokładnie a po ciąży rodzice z pewnością potrzebują tez chwili dla siebie 

Konto usunięte

2021-02-05 12:13

Wiola i właśnie powinno tak być, dzieci powinny spać u siebie bo naprawdę później jest duży problem z odzwyczajeniem od wspólnego spania. 

2021-02-04 23:39

Moim zdaniem dziecko powinno spać w łóżeczku i uczyć się tego od początku. Mam dużo młodszego brata który spał z mamą i pamiętam jako był problem aby go tego oduczyć. Moje dzieci od samego początku śpią w swoich łóżeczkach i nie mam tego problemu. Wieczorem dzieci przychodzą chwilę do mnie do łóżka na pogaduchy i tak sobie leżymy, ale potem idą do siebie. A gdy mój 5mc rano wstanie robię mu mleko karmie u mnie w łóżku i kładziemy się jeszcze spać na jakąś godzinkę razem :) 

2021-02-04 23:08

aneczka zgodze sie z tobą.mój czasami idzie spac do syna bo boi sie ze małą przygniecie

2021-02-04 21:13

Nati jak już dziecko ląduje w łóżku rodziców to często mąż już idzie na inne łóżko

2021-02-04 12:20

Uważam ze lozeczko w pokoju jak najbardziej ale w łóżku z rodzicami nie. Ani tata ani mama się nie wyśpią i będą się bać żeby nie zgnieść dziecka