Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Czytanie od niemowlaka – klucz do dobrego rozwoju

Data utworzenia : 2014-10-02 13:52 | Ostatni komentarz 2019-02-18 14:49

Redakcja LOVI

14141 Odsłony
146 Komentarze

Zazwyczaj dzieci uwielbiają, gdy im się czyta. Dlaczego warto, co daje czytanie już najmłodszym dzieciom i jak sprawić, by w przyszłości czytały same – dowiesz się z naszego artykułu. [Zapraszamy także do przeczytania wypowiedzi we wcześniejszym wątku Czytanie maluchom http://lovi.pl/pl/forum/5/215/1 Redakcja LOVI]

2018-12-18 01:02

Ważne by czytać dziecku i rozbudzać w nich wyobraźnię i ciekawość. Jest wiele wspaniałych książek i warto sięgnąć każdą po kolei bo dobrze znaleźć książkę która zainteresuje najbardziej dziecko, one też mają swoje gusta i guściki :-)

2018-12-16 22:07

Reakcja dziecka bezcenna.

Konto usunięte

2018-12-16 07:24

My czytamy codziennie i oglądamy karty z obrazkami. Mój synek uwielbia lokomotywę i zawsze śmieje się na tym samym fragmencie hahaha

2018-12-15 23:54

Ja teraz czytam dla dwójki. Uważam, że stare bajki są dobre i mają coś w sobie. Teraz co lecą te nowe to jak niektóre widzę to są brzydkie i nie widzę w nich żadnego sensu.

Konto usunięte

2018-12-15 07:05

Justyna, kultowe, znane: o wilku i 7 koźlątkach, królewna Śnieżka, śpiąca królewna, złotowłosa i trzech niedźwiadków, o Kaziku złośniku, zaczarowana fasola (chyba taki tytuł). Super są teraz na grudzień opowieści świąteczne. Na początku super sprawdzą się wiersze i wierszyki bo są krótkie. My zaczynaliśmy od Lokomotywy, Rzepki, kaczki dziwaczki, ślimak ślimak pokaz rogi. Trafiłam tez na wiersze bodajże Ewy Mleko - są inne niż standardowe z super przesłaniem. Też je często czytamy choć ostatnio czytam córce powieść na strony. Także po wierszyki sięgamy w międzyczasie. Ja czytałam już w czasie ciazy i codziennie (prawie) od urodzenia- póki co córka ma 8 miesięcy i „mówi „ meme- to jednak póki co nie jest jakiś wyjątkowy efekt, ale mnie cieszy bardzo :)

2018-12-14 23:27

Ja mam stare bajki. Często też opowiadam bajki z pamięci, które mi mama sama opowiadała jak byłam mała.

2018-12-14 23:09

Ja dopiero przygotowuję swoją biblioteczkę na przyjście córki. Jakie książki polecacie?

2018-12-14 22:56

U mnie córka ma codziennie czytana bajkę. Uważam, że to dobrze wpływa na rozwój dziecka. Córka spokojnie słucha. Jak byłam z córką w ciąży to też czytałam bajki, a mąż jak z pracy przychodził to czytał kolejną.