Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Niechciane bliźnięta

Data utworzenia : 2014-09-30 09:47 | Ostatni komentarz 2022-11-07 14:23

E.Nowak

3349 Odsłony
35 Komentarze

Oglądałam reportaż Świat bez fikcji i ten odcinek był poświęcony porzucanym bliźniętom . Mianowicie na Madagaskarze w głębi dżungli wierzą że bliźnięta są przeklęte jeśli je rodzice zachowają to duchy przodków ześlą na rodziców , wioskę klątwę . Niestety zabobony są silniejsze od matczynej miłości losy bliźniąt mogą odmienić wodzowie lecz oni są tak konserwatywni do swoich wierzeń że nie mają zmienić tych poglądów wśród ludności . Rodzice podrzucają maluchy do szpitali lub do sierocińca utworzonego przez Francuską fundację tam się wychowują i czekają na rodzinę zastępczą . Kobiety które nie porzucają dzieci muszą uciekać poza granice wiosek mieszkają w namiotach i traktowane są jak wyklęte na szczęście w miastach chcą walczyć o prawa człowieka lecz na wioskach może to zmienić starszyzna ale niestety wierzy w wolę przodków i nie sprzymierza się wierzeniom i legendzie . Byłam zaskoczona że gdzieś na świecie wierzą że dzieci mogą być przeklęte , miejmy nadzieję że starszyzna przestanie wierzyć w legendy i dzieciaczki będą wychowywały się wśród rodziny i otoczone będą miłością a nie klątwą Polecam ten program Świat bez fikcji!!

2022-09-25 16:01

Kobiety czasami podejmują różne decyzję, nie do końca dla nas zrozumiałe czasami. Tylko potem trzeba żyć z taką decyzją co wydaje mi się ciężkie 

2022-09-23 19:59

Ja sobie nie wyobrażam nie kochać swojego dziecka 

2022-09-21 20:20

Nie wyobrażam sobie nie kochać swojego dziecka od pierwszego bicia serca na USG byłam wzruszona i pełna miłości oraz opieki dla maluszka . Bywają różni ludzie i mają różne życiowe sytuacje ale z każdej jest wyjście. Nigdy w życiu nie podjęła bym takiej decyzji

Konto usunięte

2022-09-21 16:57

Nie mieści mi się to w głowie że można porzucić własne dziecko... nie wyobrażam sobie tego i nie chcę sobie wyobrażać.

Mimo że moja 1 ciąża nie była planowana, od razu pokochałam fasolkę. Choć było ciężko, moi rodzice dużo Nam pomogli. Dziś Syn ma lat 9 i jest najcudowniejszy na świecie! Nie wyobrażam sobie życia bez niego ♥

2022-09-13 08:28

nie wyobrażam sobie jak można porzucić dziecko

2022-09-13 08:22

Straszne! 😱 jak można winić za cokolwiek noworodka? Nie powinnam była tego czytać bo aż się płakać chce, i pisze to jakoam bliźniąt.

2016-01-09 22:02

Obrzezanie to nie tylko afryka , ale też i azja oraz są takie zwyczaje u niektórych obywateli ameryki. Nie możemy mówić tylko o zacofaniu, wiele ludzi , wiele kobiet jest uświadominoch w tym temacie , a mimo to poddają swoje dzieci obrzezaniu. To jest tradycja , czasem i religia . Żydzi obrzezają chłopców , a czasem też i kobiety. Czego się nie robi aby być akceptowanym przez społeczeństwo. Nie rozumiem tych tradycji. Podobnie jest z nieakceptowaniem bliźniąt, kalek , lub dzieci różniących się od innych. Gdy dzieje się coś złego to zawsze szuka kozła ofiarnego . W tamtych kulturach jet to częściej spotykane , ale u nas też kiedyś tak było. Może nie mordowali dzieci , ale babcia mi opowiadała ,że potrafili wyrzucić kogoś ,ze wsi bo np. ta osoba była winna suszy. Również nie rozumiem jak matka może porzucić dzieci , aczkolwiek u nas też się to zdarza . Raz są to okna życia a raz śmietnik. Więc matki w różnych kulturach potrafią w sposób niehumanitarny "pozbyć" się dziecka. Sama mam przypadek w rodzinie o którym dowiedziałam się po 26 latach ,że ciotka(rodzina patologiczna) była w ciąży a nie było dziecka. Podobno umarło przy porodzie , ale moja mama nigdy nie widziała grobu. Ciotka mówiła jej ,że leży na cmentarzu przy szpitalnym X a babci powiedziała ,że na cmentarzu przyszpitalnym Y. Nie daje mi ta sprawa spokoju , ale po tylu latach już nie dowiem się prawdy.

2016-01-08 22:41

tylko ludzie zacofani wierzą w takowe zabobony. Dziecko to dar i nieważne, czy jest z bliźniąt, trojaczków, czy ośmioraczków. Dziecko do dziecko, to nie zabawka, które można wyrzucić ot tak, porzucić, bo inny wywierają nacisk na matki... Dla mnie to chore. Adamos tak dzieje się jeszcze w bardzo wielu krajach Afryki, że kobiety są obrzezane... Dla mnie to również nie do pomyślenia, że mamy XXI wiek ,a takie rzeczy się dzieją. Nie na darmo się mówi, że coś może być sto lat za Murzynami. Może brzmi to trochę rasistowsko, ale dlaczego w krajach Afryki tak się dzieje? Bo nie dotarła tam cywilizacja. Oczywiście nie mówiętu o całym kontynencie, bo np RPA jest bardzo bogatym krajem. Ale w krajach 3, a nawet 4 świata Afrykańczycy wciąż budują domy z kupy i taka niestety jest szara rzeczywistość, więc kto ma ich uczyć edukacji odnośnie obrzezania czy o tym, że dzieci nie rodzą się przeklęte?