Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Urządzamy pokoik dla niemowlaka

Data utworzenia : 2014-07-04 23:44 | Ostatni komentarz 2023-06-02 12:44

Konto usunięte

18325 Odsłony
174 Komentarze

Urządzanie pokoiku dla maleństwa jest bardzo przyjemne. Jednak wymaga planu, wiedzy i pewnych zasobów finansowych. Podpowiemy, które rozwiązania będą najbardziej funkcjonalne oraz na co warto zwrócić uwagę aranżując przestrzeń.

2014-07-23 12:17

Uullaa świetna torba!!!

2014-07-23 11:48

Uulaa - piękne te rzeczy :) jakbyś się nie przyznała że to pierwsze rękodzieło dopiero, wcale by nie było widać :) Ja kupiłam takie kieszonki gotowe i powiem Ci że Twoja mi się bardziej podoba. anno - zdjęcia jak to u nas wygląda dodam wieczorem bo teraz nie mam porobionych. Mamy kwadratową sypialnie. Na środku ściany okno. Nasze łóżko stoi przy ścianie (kiedyś było na środku). Obok łóżka wąskie przejście i pod drugą ścianą kołyska / potem wejdzie i łóżeczko, a obok przewijak. Pod nim wszystkie potrzebne rzeczy posegregowane w koszyczkach. Ogólnie jest ciasnawo ale damy radę ;) jak będzie z funkcjonalnością się okaże. Jeśli będzie taka potrzeba, to rozważamy jeszcze powieszenie półki nad przewijakiem.

2014-07-23 10:32

u mnie też gnieciemy się wszyscy w naszej sypialni ale też nie wyobrażam sobie żeby Franek miał sam spać w wielkim pokoju z dala od mojego wzroku :) sypialnia jest dalej sypialnią bez naklejek czy innych kolorowych malunków, jedynie pluszaki, zabawki i inne akcesoria niezbędne. kremiki, woda do noska itp. w wiklinowym zielonym koszyku pasującym do sypialni, a zabawki w funkcjonalnej torbie (wasnoręcznie zrobionej) powieszonej na łóżeczku, która jednocześnie zasłania dziecku odblask od telewizora.. ... muszę wam pokazać moją torbę i dwa słonie jestem z niej taka dumna ;) to pierwszy mój kontakt z maszyną do szycia :P

2014-07-22 14:52

Myśmy musieli urządzić kącik dla Tobcia w naszej sypialni. Co prawda mamy do dyspozycji jeszcze pokój dzienny, ale nie wyobrażam sobie, by maly przebywał tam z całą elektroniką. w sypialni będzie miał spokój bynajmniej, a my będziemy go miec na oku takę w nocy :) Także podzieliliśmy sobie przestrzeń na kącik dziecięcy i dorosły (sypialnię mamy urządzoną tak bardziej romantycznie i nijak to pasi dla dzidzi). Kącik Malutkiego musi byc funkcjonalny, tak by mama miała łatwy dostęp do rzeczy do pielęgnacji, a zarazem przytulny. Dlatego Tatuś dla mamy zrobił nad łóżeczkiem półeczki, do których przytwierdził haczyki na maskotki czy inne tego typu rzeczy dla Tobcia. u wezgłowia powiesiliśmy pluszowy obrazek przyjaciół ze stumilowego lasu ;p Aby dobrze wykorzystać przestrzen, pod łóżeczkiem zrobiliśmy "składzik" z płaskich pudełek na kółkach (łóżeczko jest bez szuflad) i tam bedą pieluszki, ręczniczki czy pościel.

2014-07-16 11:58

Mam problem związany nie tyle z pokiokiem dziecięcym co z sypialnią. Otóz mamy małe mieszkanie, salon z kuchnią oraz sypialnię i teraz po porodzie musze urządzić tak sypialnie aby była funkcjonalna i dla nas i dla malucha. Mam tu pare propozycji, które nad zycie mi sie podobają z cennymi wskazówkami na co zwrócic uwage przy meblowaniu http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-sypialnie,ik7.html ale ani słowa o opcji, ze dziecko tez jest w sypialni z rodzicami. Może podeslecie mi jakieś zdjęcia takiej własnie sypialni dla całej rodziny??Niestety narazie nie zamierzam zmieniać mieszkania wiec musismy sobie w naszym małym kwadraciku poradzić:)

2014-07-08 10:40

No właśnie na pewno skorzystamy od września zaczynamy z remontem więc przydadzą się dodatkowe porady :)

2014-07-07 22:26

Bardzo fajny artykuł. Powiem wam dziewczyny jedno, jak ostatnio byłam z córką u psychologa, i ta dawala nam rady jak uspokoić nadpobudliwe dziecko i sprawic by w nocy lepiej spało, to pani psycholog podkreslila, ze bardzo wanze dla dziecka jest by w swim pokoju miało czysto i nie było bałaganu typu porozrzucane wszedzie zabawki, ubrania nieposkladane po praniu itd. Że dzieci lubia porządek iład panujacy wokoło i tak naprawde zle znosza bałagan, dalrtego wazne jest teraz dla mnie aby prezerobic pokoj małej tak by był bardzien funkcjonalny i latwy do utrzymania w czystosci. Czyli odpowiednie mebelki, mieszczace wszystko co potrzebne (wszystko pochowane do srodka, a nie tak jak to mialam do tej pory na wierzchu), duze skrzynie lub pojemniki na zabawki, tak by latwo sie je tam chowalo. Najgorzej jest zagracić pokój mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, lepszy jest minimializm....

2014-07-07 17:48

Ja mam chyba syndrom wicia gniazda;d Sprzątam jak wariatka:) Właśnie przestawiam rzeczy w sypialni.. Zaraz pojadę po farbę i będziemy malować ech..ten mój ma ze mną przekichane.