Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rozwód rodziców. Jak zadbać o emocje dziecka.

Data utworzenia : 2014-02-05 13:38 | Ostatni komentarz 2018-10-11 18:15

Redakcja LOVI

11777 Odsłony
121 Komentarze

Rozwód jest najbardziej bolesny, gdy rozwodzą się nie tylko małżonkowie ale także rodzice. Nie da się go przeprowadzić tak, żeby dziecko nie ucierpiało. Można jednak wspólnymi siłami zrobić wszystko, by straty emocjonalne były jak najmniejsze.

2018-10-11 04:47

Wszystko prawda Aneta

2018-10-10 22:57

Też dużo facetów zmienia się dopiero po porodzie. Czasami i w małżeństwie się wypala uczucie. Można też się starać to naprawić. Zawsze warto próbować jak obie strony tego chcą. Od razu też nie należy wszystkiego przekreslac bez próby naprawienia relacji co jest nie tak, co nam nie pasuje co robimy źle.

2018-10-10 19:39

Generalnie to jeśli w domu jest bardzo źle yo uważam że rozwód również dla dzieci jest lepszy. Ja nigdy nie wybacze swojej mamie że nue zostawiła taty i kazała nam z siostrą w tym uczestniczyć. Ale... Łatwo się mówi bo dużo kobiet też obecnie jest nue samodzielnych finansowo i w dużej mierze zależnych od męża. Np ja. Nie mówię że wzięła bym rozwód i jest beznadziejnie ale potencjalnie mini iż pracuje to mieszkam w dużym drogim mieście. Nue nam swojego mieszkania a moja pensja nie pozwala na samodzielne kredyt czy nawet wynajem. Poprostu opłaty są za wysokie. Nue mam też nikogo u kogo mogłabym mieszkać więc pojawia się problem. Ale też uważam że często teraz te rozwody są naprawdę pójściem na łatwiznę i ludzie nie Walcza o związek

Konto usunięte

2018-10-10 19:31

Jeśli kobieta jest niszczona psychicznie i fizycznie przez swojego męża, to wiedząc, że zaszła w ciąże powinna mieć ogromną motywację by uwolnić się z takiego związku. Znacznie lepiej rozwieść się i nie mieć styczności z mężem niż bez końca wierzyć w poprawę i zmianę zachowania. Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko cierpiało i oglądało zachowania swojego ojca, które jest bardzo destruktywne. Według mnie dziecko jest szczęśliwsze mając niepełną rodzinę, w której ma poczucie bezpieczeństwa. Nigdy nie zostałabym tylko ze względu na dziecko - w końcu szczęśliwa mama to szczęśliwy maluch. Jeśli jest ciągłe napięcie i strach to szczęścia dziecko nie zazna.

2018-10-10 16:00

Po co dziecko ma stale słuchać kłótni rodziców. Na dziecko też to wpływa i reaguję. Często też negatywnie.

2018-10-10 14:43

anetko i tu sie zgodzę z tobą czasem lepiej dla dziecka kiedy rodzice nie mieszkają razem.

2018-09-27 12:22

Niestety wiele też par nie decyduje się na ślub, ani cywilny ani kościelny. Jest wiele par które uważają że jest im to niepotrzebne. Fajnie i swobodnie im się żyje. I Nie mówię tu o sytuacji wpadki i ślubu, chodzi mi o par które zupełnie nie myślą o zawarciu związku małżeńskiego. Po jakimś czasie pojawia się dziecko i jak wiadomo dziecko potrafi wszystko zmienić, powinno zmieniać na lepsze ale nie zawsze tak jest i niestety często dochodzi do rozłąki, cierpi na tym oczywiście najbardziej dziecko. Uważam że małżeństwo to małżeństwo, przeważnie rodzina walczy o siebie. Też oczywiście jest różnie i tak jak piszecie i małżeństwa się rozpadaja, nie walczą o siebie Jeśli chodzi o dzieci to wszystko zależy od sytuacji jaka panuje w domu. Jeśli są ciągle krzyki i awantury i dziecku na to wszystko ma patrzeć to już lepiej żeby się rozstac. Bardzo ważne jest wtedy aby jednak przygotować dziecko do rozstania (to jeszcze zależy od tego w jakim wieku jest dziecko) małe dziecko nie powinno patrzeć na różnego rodzaju awantury, trzeba mu zapewnić odpowiednia opiekę i pokazać że je się kocha, zarówno mama jak i tata. Starszemu dziecku można już wytłumaczyć co się dzieje. Jak najspokojniej, i ważne żeby zapewniac dziecku że to nie przez nie.

2018-09-26 22:39

Ja uważam że dzieci powinny się wychowywać w pełnej rodzinie. Ale czasami jest lepiej dla dziecka kiedy rodzice są po rozwodzie. Jak rodzice męczą się w małżeństwie to dziecko też to czuję.