Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Jak wybrać imię dla dziecka?

Data utworzenia : 2017-12-03 17:41 | Ostatni komentarz 2022-08-25 08:20

Redakcja LOVI

10039 Odsłony
344 Komentarze

Wybór imienia dla dziecka to dla jednych rodziców negocjacje ciągnące się miesiącami, dla innych zaś rzecz prosta i oczywista. W każdym jednak wypadku jest to decyzja na całe życie.

2018-02-12 12:20

Miałam dokładnie to samo. Każde imie z kimś nam się kojarzy. Ale w sumie każde imię jest ładne jak się ładnie mówi. A co jeśli imię się powtarza w danym roku. Po prostu jest taki rzut na dane imię. Kiedyś były na natalki, julki, zosie w tamtym roku na antosie. Dlatego ja takich imion nie wybierałam. Wolalam wybrać inne imię.

2018-02-12 08:07

Ewcia, Antek bardzo mi się podoba dla chłopca. Niestety jak patrzyłam na prace dzieci w grupie przedszkolnej o rok wyżej od mojej córki, to przeraziłam się. Na 15 dzieci, 5 to Antki. Mariee, znam Jaśminę, i muszę powiedzieć, że ta wersja bardziej mi się podoba jeżeli już :) Agata też nie lubię i nie rozumiem tych połączeń. Mam kolegów Maciej Maciejewski i Michał Michałowski. Ps. Lilka bardzo ładnie :) A my chyba ostatecznie nie wybraliśmy. Myślimy o kilku ale jakby do żadnego nie jestem przekonana.

2018-02-05 22:47

To moja koleżanka nazywała się marta marek, a kolega szymon siwa.

2018-02-05 22:20

My wybraliśmy wreszcie, bo to już końcówka i myślałam, że się nie dogadamy w tej kwestii... Będzie Liliana :-) czyli w skrócie Lilka, chyba ten najbardziej mi się podoba :-) Co do dziwnych połączeń nazwisk to mój nauczyciel nazywał się Paweł Pawłowski :-)

2018-02-05 20:04

Tak na marginesie, a jakie najdziwniejsze imiona słyszałyście u dzieci w połączeniu z nazwiskami? W miejscowości obok mojej mieszka "Jasmine Niedźwiedź" Wymawiane, Dżazmin.

2018-02-05 18:50

R.Krysia u nas jest mysl.na Antosia ale dla chłopca..ale..jakos nie.mogę.sie przekonac...ciezko jest z imionami jak tak przyjdzie wybrac...ale ja mam jeszcze 8mc czasu;)

2018-02-05 18:42

Ja jak pracowalam w osrodku zdrowia przyszla mana z corka jesli uslyszalam ze mala ma na Antonina od razu wiedzialam ze moja corka bedzie miala tak na imie. No i jest, mamy nasza małą Antosie ;)

2018-02-05 16:09

Ja myślałam, że będzie duży dylemat z wyborem imienia. Przez lata, jeszcze długo przed poznaniem mojego męża podobało mi się kilka imion dla dziewczynek, ale gdy zaszłam w ciążę jakoś te imiona mi się przejadły. Postanowiliśmy wybrać imię dla chłopca, a jeśli okazało by się, że ma być dziewczynka to wtedy będziemy myśleć. Pytałam się męża jakie imiona mu się podobają, ale kazał mi pierwszej wymienić, no ok tak zrobiłam. Wymieniłam kilka imion, przyjął to jakoś tak bez entuzjazmu i wymieniłam jeszcze jedno imię, które mi się podobało ale miałam z nim dylemat bo nie podobało mi się zdrobnienie, ale mojemu mężowi zapaliły się iskierki w oczach, powiedział że nie będziemy zdrabniać (sama uważam, że może będziemy zdrabniać, ale jakoś po swojemu). Już klika USG potwierdziło, że będzie chłopak, więc to imię już zostanie. Mąż mi ostatecznie nie wymienił swoich typów. Jestem w 6 m-cu a niedawno się dowiedziałam, że mąż wybierając imię do bierzmowania miał dwa typy, wybrał jedno a swojej siostrze powiedział, że to drugie będzie nosić jego syn. To było jakieś 15 lat temu a znamy się jakieś 3,5. Zrozumiałam dokładnie skąd te iskierki w oczach męża, gdy wymieniłam ostatnie imię :)