Ciąża i poród (1675 Wątki)

Kość łonowa ??

Data utworzenia : 2020-07-14 09:16 | Ostatni komentarz 2020-07-20 08:30

pipi48@buziaczek.pl

146 Odsłony
21 Komentarze

37tc i takie pytanko. 

Od paru tygodni w nocy jak śpię na boku i chce się obrócić na drugi bok.  Obojetnie czy lewy czy prawy  to mam zdretwiale biodra i jak obracam się to tak strzela mi w kroczu , 

Miała któras takie coś.  

 

Czytałam że to normalne od 2do 3trymestru . Więc nie mówiłam jeszcze nic lekarzowi.  AAle na następnej wizycie o tym mi wspomnę . 

Może któraś też tak miałam. W pierwszej ciąży nie pamiętam bym miała takie coś. 

2020-07-20 08:30

W sumie to z powodu rozejścia spojenia łonowego trafiłam na to forum. Jestem w 28 tc a tydzień temu mnie dopadły straszne bóle kości łonowej podczas chodzenia a po dwóch dniach i przekręcania się na bok w pozycji leżącej. W nocy idąc do łazienki to płakałam bo myślałam że nie zdąze. Ból straszny. Lekarz stwierdził rozejście spojenia łonowego, że to normalne ale ciut później (37-38 tc). Niektórym zdarza się wcześniej, tak jak mi. Niestety nie przejdzie. Trzeba wykluczyć wysiłek fizyczny i ograniczyć chodzenie, jednocześnie starać się nie tyć... (Niemożliwe do pary ;-D) Nie jest to groźne dla dziecka, nie jest wskazaniem do CC ale trzeba uważać by nie rozeszło się za bardzo. Powodzenia, ja póki co cierpię :-/

2020-07-17 18:15

A ja niby miałam brzuch wysoko do samego końca i wszyscy się śmieli że pewnie przenoszę a tu jak przyparła w 38 TC to i zaraz miałam ją w ramionach. Ogólnie w drugiej ciąży brzuch miałam znacznie niżej od samego początku i był znacznie większy.

2020-07-17 16:18

Mój był bardzo nisko już w 35tc i miałam mega ucisk na pęcherz i drętwienie nog przez to. 

2020-07-16 14:03

Dominika moja pod koniec ciąży to miałam wrażenie że głowe ma już w kanale rodnym tak czasami uciskała..

a tak pomyslałam że z tym drętwieniem to może byc tak że dzieciątko może uciska na coś i temu tak sie dzieje bo jezeli chodzi o to strzelanie w kroczu to tez bym domniemała że organizm sie przygotowuje do porodu

2020-07-16 13:50

Jestem w 35 TC i też mi trudno odwrócić się z boku na bok czy nawet zmienić pozycje, ale już nie długo. Moja mała czasem jak mi się gdzieś umiejscowi to chodzić nie mogę tylko ciągami za sobą nogę. Do spania polecam rogala do spania, mi przyniósł wielką ulgę, jestem w nim w stanie ułożyć się wygodnie nawet na chwilę na plecach, chodź najlepiej jest na lewym boku. Nawet jak nie śpię tylko leże wkładam sobie między nogi poduszkę co odciąża mi kręgosłup i wygodniej się leży.

2020-07-16 11:50

Każda ciąża jest inna więc nie warto porównywać pierwszej ciąży do drugiej. U mnie były one tak różne, że w 2 ciąży czułam się tak, jakbym nigdy wcześniej tego nie przeżywała. Jeżeli słyszałaś, że to normalne i może się zdarzyć, jednak jest to coś co Cię w pewien sposób niepokoi to najlepiej zapytaj lekarza co o tym myśli. Możliwe, że to właśnie kości miednicy rozchodzą się, żeby zrobić miejsce dla dzidziusia i ułatwić poród. Jeżeli jest to coś, co powoduje u Ciebie ból warto byś ograniczyła wysiłek nie dźwigała i wypoczywała. Dzięki temu masz szanse rozluźnić dolne partie ciała. Warto jest siadać po turecku lub wprowadzić trening mięśni dna miednicy. Jeżeli nie wiesz jak go wykonać pomocne mogą być filmiki instruktażowe na youtube. Ja również odczuwałam swego rodzaju dyskomfort i one przyszły mi z pomocą. :)

2020-07-16 10:45

Karolina, oj 5 mc to sporo się z tym męczyłaś. Ale tak to normalne, u jednych wystąpi wcześniej, u innych później, a  u innych nigdy nie wystąpi. 

2020-07-15 16:39

Niebu się nie ma czego obawiać ale ja w pierwszej ciąży tak nie miałam i jak zaczęło to u mnie występować w 5 mc to oczywiście powiedziałam to na wizycie. Jednak lekarz że tak się zdarza i trzeba się przyzwyczaić bo może się utrzymać aż do porodu. U mnie przychodziło to falami np. 2 TC bolało potem parę dni nie i znowu bolało.