Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Zapis KTG - tak ważne badanie w czasie ciąży i porodu. Jak wspominacie?

Data utworzenia : 2013-05-28 20:30 | Ostatni komentarz 2020-06-05 06:06

Konto usunięte

38620 Odsłony
448 Komentarze

Mimo że zapis KTG jest bardzo istotnym wykładnikiem dobrostanu płodu, niestety unieruchamia rodzącą na łóżku. Szczęście mają te kobiety rodzące, jeśli w szpitalu w którym będą rodzić znajduje się zestaw bezprzewodowy (bez kabli), dzięki czemu można spacerować i aktywnie prowadzić poród. Sama przeżyłam dwa porody drogami natury łącznie z bólami krzyżowymi i wiem, że nie jest się w stanie "uleżeć" nawet 30 minut w łóżku...

2020-04-06 17:53

MNPB.. jeśli czujesz delikatniejsze ruchy to się nie przejmuj, tak jak mowisz- dzień lenia. Ja pojechałam z takim powodem do szpitala i kazali mi leżeć 3 dni.. a wszystko było w porządku.. więcej stresu tam było.. jedzenie wiadomo jakie.. i jeszcze bez odwiedzin. Jechać do szpitalu gdy na prawdę nas martwi brak ruchów.

Konto usunięte

2020-04-06 14:56 | Post edytowany:2020-04-06 14:57

Monisia ja rozwarcie miałam już około 3 tygodnie przed porodem. Ale ktg nic nie pokazało więc byłam w lekkim szoku jak odeszły mi wody :) 

 

MNPB ale później sytuacja wróciła do normy? Może maluszek miał bardziej śpiący dzień :) 

2020-04-06 08:14

Dwa dni temu nieco się przeraziłam, bo młody miał jakiegoś dnia lenia. Mało się ruszał i bałam się czy nie trzeba jechać do szpitala.

2020-04-06 01:00

Ja pojechałam na IP ze skurczami co 15 minut, tam zrobiono mi ktg. Nie wykazało zbliżającego się porodu ani nawet tych skurczy! Nie miałam plamień. Dostałam co prawda leki na wstrzymanie skurczów i akcji porodowej, ale podczas kolejnych ktg też nic nie wykazywalo, położne przychodziły z prawidłowym wydrukiem i dziwił je mój stan, a ja ledwo leżałam, takie miałam bolesne skurcze krzyżowe. Urodziłam trzy dni później, przez CC, leki nie przyniosły oczekiwanego efektu. Synek na szczęście jest zdrowy.

2020-04-05 23:44

Karolinach ja też się zdziwiłam czytając że z ktg niby widać zbliżający porób bo dokładnie tak jak ty dwa dni wcześniej miałam na wizycie u ginekologa robione i nic mi nie powiedzial że coś się dzieje. A wręcz przeciwnie ze jeszcze nic się nie dzieje zwłaszcza że szyjka też mocno mi trzymała. I podejrzewam że przez to badanie szyjki trochę mi puściło i dwa dni później urodziłam 

Konto usunięte

2020-04-05 16:39

MNPB wiem, sama się stresuje okropnie chociaż do mojego TP jeszcze dwa miesiące, ale nikt gwarancji mi nie da, że do tego czasu sytuacja już się wyklaruje

Konto usunięte

2020-04-04 15:21

MamaMalejMajki no nie wiem ja dwa dni przed porodem miałam robione ktg i nic na nim szczególnego nie było. Lekarz mi nie powiedział, że może się zacząć w najbliższym czasie. 

2020-04-04 12:59

Nie zazdroszczę wam ciąży i porodów w tym czasie, ale jesteście dzielne i powodzenia!!!

 

Ja ktg wspominam dobrze tylko przy drugim porodzie to myślałam, że nie wyleze kazali mi leżeć i leżeć i jeszcze na dodatek na prawym boku, ale musieli mi podać antybiotyk na gbs i musieli poczekać aż się oczyszcze żeby przejść do ostatniej fazy porodu to jedno ktg źle wspominam