Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Zapis KTG - tak ważne badanie w czasie ciąży i porodu. Jak wspominacie?

Data utworzenia : 2013-05-28 20:30 | Ostatni komentarz 2020-06-05 06:06

Konto usunięte

38508 Odsłony
448 Komentarze

Mimo że zapis KTG jest bardzo istotnym wykładnikiem dobrostanu płodu, niestety unieruchamia rodzącą na łóżku. Szczęście mają te kobiety rodzące, jeśli w szpitalu w którym będą rodzić znajduje się zestaw bezprzewodowy (bez kabli), dzięki czemu można spacerować i aktywnie prowadzić poród. Sama przeżyłam dwa porody drogami natury łącznie z bólami krzyżowymi i wiem, że nie jest się w stanie "uleżeć" nawet 30 minut w łóżku...

Konto usunięte

2020-06-05 06:06

Mi przy pierwszym porodzie zrobili na początku KTG i dali spokój na jakiś czas, więc mogłam swobodnie się poruszać, ale potem w trakcie porodu już przy kroplówce z oxy byłam cały czas monitorowana, chociaż na jakiś tam ruch mi pozwalano 

2020-06-04 22:52

W poprzedniej ciąży na ktg nie było żadnych skurczy a po 2 godzinach zaczęły się lekkie bóle i z godziny na godziny coraz mocniejsze. Nie wiem jak to jest z tym ktg. 

2020-06-04 10:25

Ja to nawet nie czułam skurczy , zapisywały się pojedyncze na ktg ale były komplikacje i skończyło się u nas cesarka . Jeżeli chodzi o samo ktg to czasem miałam dość 4 razy dziennie po godzinie monitoring. Na porodówce jak leżałam to kilka godzin podpięta . 

 

Megg ja myślałam o zakupie detektora ale boje się że nie wyłapie dziecka i dopiero będzie stres . Jaki używałaś? Czytałam że detektor to dopiero po 12tc 

Konto usunięte

2020-06-03 12:46

Paulinek ja miałam podobnie około dwa tygodnie przed porodem. 

2020-06-03 00:22

Paulinek, Paatka  detektor tętna płodu nie służy do liczenia ruchów płodu, ale do monitorowania akcji serca dziecka. Dla mnie to urządzenie, które uspakaja nerwy. Kiedy źle się czuje, mam np napięty brzuch lub mam nawet najmniejsze podejrzenie że dzieje się coś niedobrego mogę sprawdzić czy serduszko dziecka bije i czy bije prawidłowo. Jest to tym bardziej ważne jeśli nie czuje się jeszcze ruchów płodu.

Konto usunięte

2020-06-02 20:15

Te skurcze już mam od ponad tygodnia, jak nie dwóch... ale wyciszają się po 2-3h zwykle, więc już sama nie wiem

Konto usunięte

2020-06-02 14:56

Paulinek u mnie dwa dni przed porodem skurcze na ktg zapisywały się ale lekkie, lekarz stwierdził, że to przepowiadające i jeszcze trochę mam czasu, co najmniej tydzień :) jednak się pomylił. 

2020-06-02 10:02

Ja jestem w 37 tc i lekarz powiedział, że skraca mi się szyjka. Mam nadzieję, że synek jeszcze trochę posiedzi w brzuchu.