Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Jakie witaminy w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-03 21:56 | Ostatni komentarz 2023-06-15 20:42

Konto usunięte

61199 Odsłony
1434 Komentarze

Lekarka zaleciła mi branie PREGNA PLUS I PREGNA DHA. Biorę w zasadzie od pierwszego dnia kiedy test wyszedł pozytywny. Macie jakieś doświadczenie z braniem suplementów, jak długo, jakie? Może są jakieś lepsze niż te, które obecnie biorę. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

2017-07-05 13:23

Dziewczyny my to jak chodząca reklama Gemini :) za jakiś czas jak się wrzuci w google hasło "Gemini" to forum Lovi wyskoczy :) :) Ja właśnie czekam aż mi się parę produktów skończy żeby zamówienie zrobić jakieś większe. Co do witaminek to używała któraś z Was Doppelherz activ mama premium?

2017-07-05 13:14

No ja będę zamawiala wlasnie na Gemini dzięki waszemu poleceniu :-) no ale juz mi się skoczył a nie chce przerywać

2017-07-05 12:46

Jak nie muszę to nie idę do zwykłej apteki, tylko zamawiam w gemini. Mi się zdarza jeść ryby, rzadko bo nie chce mi się robić, raczej wpadam do mamy na obiad :P zobaczymy spróbuje vitaminer, będę się czuć jakoś gorzej lub pogorszą mi się wyniki to wrócę do pregny.

2017-07-05 12:25

LO mamciu kupilam dzis magnez Slow Mag bo ja go biorę bez dodatku żadnych witamin z grupy b i za opakowanie zaplacilam 17 zł no ludzie na Gemini jest po 8 zł ale sobie przebitke naliczaja

2017-07-05 10:53

Vitaminer ma podobny skład to fakt, ale gorszy pod względem ilości, dlatego jest taki tani. Ma tylko 220 mg DHA gdzie prenatal ma 600mg czyli zalecaną dawkę. Sama na początku brałam Vitaminer ale właśnie przestudiowałam dokładnie skład i zapoznałam się z zaleceniami specjalistów co do dawki każdego ze składników. Mniejsza ilość kwasów DHA (200-400mg) jest dobra dla osób, które jedzą ryby w dużej ilości. Ja jem jedynie tuńczyka bo od reszty mnie odrzuciło więc to zdecydowanie za mało.

2017-07-05 09:47

ginekolog poleca to z czego aktualnie dostanie profity od przedstawiciela. Co prawda moja ginekolog prowadziła moje 5 koleżanek w trakcie 3 lat i zawsze była to pregna. Jeśli witaminy mają praktycznie ten sam skład a są o 1/3 tańsze, to czemu nie skorzystać. Teraz już coraz więcej rzeczy trzeba kupować dla maluszka i każdy grosz się liczy,

2017-07-05 07:38

Dziewczyny ja to mam wrażenie że mój ginekolog to nie do końca wiedział co jest w tych witaminach co mi przepisał, z resztą przy pierwszej ciąży tak samo. Przepisywał mi witaminy z podwójną dawką kwasu foliowego A do tego przepisywał też kwas foliowy w podwójnej dawce, jak bym brała I to i to, to bym miała w ogóle poczwórną dawkę...

2017-07-05 07:02

I dlatego kwas foliowy najlepiej przyswajalny jest w Femibionie. W zwykłym typu Folik, witamina ta może nie być przyswojona w takim stopniu jakim powinna być, a przecież w okresie przed ciążowym i w pierwszych jego tygodniach jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju cewy nerwowej. Ja w tych pierwszych miesiącach przyjmowałam Femibion z zalecenia lekarza, później tańszy suplement z DHA.