Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Zęby w ciąży - fakty i mity

Data utworzenia : 2017-04-04 17:54 | Ostatni komentarz 2017-12-14 18:09

Redakcja LOVI

7145 Odsłony
98 Komentarze

Ciąża może niekorzystnie wpłynąć na stan uzębienia przyszłej mamy. Część kobiet wierzy w to, że zębów w tym czasie nie należy leczyć. Dowiedz się, jak jest naprawdę.

2017-08-21 18:03

Mogą od samego początku. Mnie najbardziej krwawiły i były wrażliwe właśnie na początku, cały pierwszy trymestr to była masakra, krwawiły przy każdej okazji. Więc jeśli jesteś w ciąży to jak najbardziej możliwe że już teraz szaleją dziąsła.

2017-08-21 17:59

Powiedzcie mi czy to możliwe że dziąsła się rozpulchna na początku ciąży dalej nie jestem pewna czy jestem czy nie ale dziąsła mi strasznie spuchly wczensiej tak miałam jak byłam w ciąży ale dopiero gdzieś po 20 tc tak miałam.... :

2017-08-21 13:59

Konwalijka u mnie podobnie, w ciąży zęby super, podczas kp zaczęły się psuć i zrobiły się bardzo wrażliwe, ale myślę, że to też kwestia tego, że córa miała skazę i przez rok nie jadłam nabiału.

2017-08-16 11:38

Ewa ja z zebami problemów nie miałam odkąd mam stałe za to z kamieniem walczę co rok czyszcze z kamienia bo jednak mi się osiada tak czy tak.

2017-08-16 11:16

ja nie mam problemu z kamieniem ale ostatnio właśnie zaczęły mi krwawić dziąsła :(:(

2017-08-16 11:06

Kamień w ciąży to ponoć normalne, bo konsystencja i ph śliny się zmienia i dłużej to wszystko tam zalega przy ząbkach. Bardzo dużo kobiet ma z tym problem w ciąży. Ja używam z uporem maniaka szczoteczki elektrycznej więc jako tako kamienia nie mam, bo ładnie usuwa, ale za to na krwawienia dziąseł już szczoteczka elektryczna pogorszała. Teraz na szczęście dziasła dały spokój i już nie krwawią.

2017-08-16 00:23

Moje zęby podczas ciąży nie ucierpiały, natomiast podczas rocznego już kp niestety tak... Dwa zęby musiałam wyleczyć, nie były to duże ubytki ale jednak. Ja mam co prawda bardzo zdrowe zęby, a 2 dni przed 18- stka miałam rwanego mleczaka:-) Jak na razie tylko mam 2 plomby, a wam też dziewczyny kamień zachodzil w ciąży? Bo mi tak, przed ani po ciąży już nie, ale w ciąży 2 razy byłam na usuwaniu kamienia miedzyzębinowego.

2017-08-15 23:15

Ja rownie bralam wapno w ciazy bo ja mam osteoporoze i musialam brac cos na kosci.. Oczywiscie po konsultacji z lekarzem. Co do zebow mowiaz e w ciazy sie psuja ale bylam jakos po karmieniu dziecka 4mc bo tak przestałam a z zabkami nic sie nie stało i nie musialam nic robic..ale kazdy organizm jest inny u kazdego inaczej jest czy z zebami czy z jakas choroba i to wiadomo od czlowieka organizmu.