Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Zęby w ciąży - fakty i mity

Data utworzenia : 2017-04-04 17:54 | Ostatni komentarz 2017-12-14 18:09

Redakcja LOVI

7153 Odsłony
98 Komentarze

Ciąża może niekorzystnie wpłynąć na stan uzębienia przyszłej mamy. Część kobiet wierzy w to, że zębów w tym czasie nie należy leczyć. Dowiedz się, jak jest naprawdę.

2017-10-24 10:00

Po ciąży ślina, ph itp też sie zmienia i wraca do "normalności" więc niestety takie sytuacje się mogą zdarzać i na szczęście to w końcu mija :)

2017-10-24 09:50

Trochę niesprawiedliwa ta równowaga ale co zrobić hehe. Grunt że to mija bo ja tylko czekałam kiedy będzie koniec. Przy myciu zębów mi jakoś nic nie było ale na widok jedzenia to od razu była rewolucja. Przy mnie nawet mąż miał zakaz otwierania lodówki bo to też na mnie działało źle. A później minęło jak ręką odjal. Co do zębów to po urodzeniu miałam tak że mogłam je myć co chwile a czułam jakby był na nich stale osad. Takie dziwne uczucie.

2017-10-24 00:16

Jedni mają full pakiet a inni nic, równowaga w przyrodzie musi być :-P

2017-10-23 22:51

A ja miałam wymioty mdłości i nie tylko miałam full pakiet w ciąży :D

2017-10-23 19:16

Ja ogólnie nawet mdłości nie miałam, ale przy myciu zębów tak.

2017-10-23 18:28

O widzisz lina ja miałam tak wieczorem albo rano gdy mdłości były największe.

2017-10-23 18:26

Wydaje sie ze co maja zeby do ciazy jak i do naszego dziecka w brzuchu...ale tak tylko sie wydaje...super artykul, trzeba byc całkiem zdrowym zeby i dziecko dobrze sie rozwijalo, bo problemy z zebami.tez szodza nam w zdrowiu...ja akurat dbam o zeby czy w ciazy czy nie bo chce miec zdrowe zeby teraz planuje druga ciaze i poszlam do dentysty ale nie mam nic do zrobienia bo wsystkie.zdrowe...jedynie biore wapno bo mam osteoporoze i na zeby również jest potrzebna ta witamina..

2017-10-23 17:58

Ja nigdy nie miałam problemów z zębami, dodatkowo pracuje w klinice stomatologicznej więc na bieżąco monitoruje ich stan. W lutym byłam na ostatnim przeglądzie - brak ubytków, w marcu dowiedziałam się, że jestem w ciąży więc kolejny przegląd w lipcu - 3 zęby do zrobienia (i to nie jakieś malutkie ubytki, tylko dość spore). Dziąsła też stały się delikatniejsze i każde użycie nitki kończyło się małymi krwawieniami. Ja dodatkowo miałam problem z myciem tych tylnych zębów ponieważ od razu robiło mi się niedobrze.