Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

8 groźnych objawów w ciąży

Data utworzenia : 2017-03-02 14:03 | Ostatni komentarz 2017-03-31 08:47

Redakcja LOVI

7391 Odsłony
67 Komentarze

Mdłości, bóle pleców czy nadmierna senność to zwykłe niedogodności, towarzyszące kobietom w ciąży i nie budzące niepokoju. Jednak niektóre objawy, które mogą pojawić się w tym okresie, wymagają natychmiastowej konsultacji i interwencji lekarskiej.

2017-03-02 15:46

U mnie w 34tc pojawiły się skurcze przedwczesne krwawienie ryzyko porodu przedwczesnego nawet leżałam juz na porodówce dostalam jakieś zastrzyki kroplówki tabletki na szczęście udało się wszystko powstrzymać do 38tc gdzie miałam planowane cc.

2017-03-02 14:52

Ja niestety zalapalam sie na przedwczesne skurcze w 33 tyg ciazy i ryzyko przedwczesnego porodu. Na szczescie wszystko udalo sie zatrzymac i maluszek pojawil sie odpiero w 40 tyg :)

2017-03-02 14:13

Pod koniec ciąży ok.2 tyg.przed terminem porodu,zaczął mi dokuczać okropny świąd skóry ,który nasilał się zwłaszcza w nocy.Był tak uciążliwy ,że nie mogłam spokojnie spać.,dodam ,że na skórze nie miałam żadnych zmian ,wysypki.Lekarz prowadzący ciążę zlecił mi badanie enzymów wątrobowych-GOT i GPT. Po odebraniu wyników okazało się ,że są lekko podwyższone i to jest przyczyną świądu skóry.Lekarz zlecił mi ponowną kontrolę krwi za parę dni i powiedział,że jeśli miana tych enzymów się podwyższą to będę musiała położyć się do szpitala.Na szczęście nie wzrosły i do porodu utrzymywały się na lekko podwyższonym poziomie ,a po porodzie wróciły do normy i świąd skóry wreszcie ustąpił.