Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2181 Wątki)

11 rzeczy, które mogą zaskoczyć Cię w ciąży

Data utworzenia : 2016-12-02 09:09 | Ostatni komentarz 2018-02-28 23:27

Redakcja LOVI

13111 Odsłony
280 Komentarze

Przygotowujesz się na przyjście na świat swojego dzidziusia. Wydaje Ci się, że wiesz o ciąży już wszystko. Prawda jest jednak taka, że jeszcze niejedno może Cię zaskoczyć. Zdradzamy, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać oraz jak je interpretować.

2016-12-02 16:23

Mi jest gorąco tylko w nocy :D poce sie strasznie i czasem bywa ze musze sie przebierac 2 razy w ciagu nocy :D

2016-12-02 15:53

Jestem chyba szczęściara, bo w większości objawy tutaj opisane sa mi znanej tylko w teorii. Jedyny objaw to ciagle uczucie gorąca... o zgrozo ! Całe szczescie, ze miałam to tylko w ostatnich tygodniach :)

2016-12-02 15:31

Mam wrażenie że ten artykuł był pisany pod moją osobę :-) tak jakbym czytała o sobie. W pierwszej ciąży schudłam 6kg a przybrałam 9kg czyli od wagi w ciąży było tylko 3 kg na plusie. Mdlilo mnie przez całą ciążę więc ciężko było mi przybrać. Często robiłam badania krwi i moczu nawet co miesiąc ale było wszystko w porządku więc tak organizm zareagował na moją pierwszą ciążę. Druga to już bajka:-) nie miałam i nie mam żadnych objawów oprócz braku miesiączki i powiększającego się brzuszka. Ale za to przytyłam już 17 kg. Dużo rzeczy może nas zdziwić w ciąży jedne nawet dadzą wątpliwości czy na pewno jest wszystko dobrze. Ważne są regularne wizyty u lekarza które gdyby co wyklucza lub potwierdzą stan zagrożenia, a w razie czego można wtedy zareagować.

2016-12-02 14:48

W sumie to nic z tych rzeczy mnie nie zaskoczyło, ale to chyba dlatego, że byłam dobrze teoretycznie przygotowana do ciąży ;) A spotkało mnie chyba wszystko z tych 11 ciekawych objawów... wiem, że to sprawia wrażenie, jakby się wykluczało, bo niby świetne samopoczucie, a tu dolegliwości takie jak zgaga, nudności czy zaparcia... ale ja naprawdę czułam się świetnie, nawet jak mnie mdliło... bo czekałam na naszą upragnioną córkę! :)

2016-12-02 11:08

Mnie najbardziej w ciazy zaskoczylo idealne samopoczucie! Tyle slyszalam o mdlościach, wymiotach, bólach, zgagach itd.... a u mnie tylko w ciazy chodzic :D nawet hormony tarczycy mam tak idealne, ze lepiej byc nie moze ( gdzie zawsze byly mega wahania). W 1 trymestrze czulam sie po prostu swietnie, pracowalam na 2 etatach zadnych dolegliwosci. W 2 jakbym w ciazy nie byla, ciagle cos robilam, nie moglam w miejscu usiedziec. teraz jestem juz na koncowce (we wtorek cc) i ani zgagi, ani wzdec, ani opuchlizny, ani hemoroidow...no po prostu ciaza naprawde sluzy a do tego tylko 8kg na plusie :) (ale to chyba zasluga diety cukrzycowej). Fakt czeste wstawania do toaley są denerwujące, ale wszystko jest do przezycia :) Takze mnie najbardziej zaskoczylo idealne samopoczucie :)

2016-12-02 09:49

A ja w ciąży nie czułam nic. Inni mówili, że doskwierało im to czy owo a ja byłam szczęściarą, która ciążę przeszła bez problemu. Co mnie w ciąży zaskoczyło? To jak uwielbiałam gdy mały mnie kopał i robił fikołki. Inni mówili że to bywa bolesne a ja jedyne co czułam to ogromną radość. Jeszcze co mnie zszokowało to odejście wód płodowych. Spałam i obudziło mnie nagłe chluśnięcie z wewnątrz mnie a potem jeszcze raz. Nie sądziłam że tego tam aż tyle było :) Pozdrawiam i każdej mamie życzę takiej ciąży jak moja, porodu w sumie też bo rodzilam pierwsze dziecko 3.5 godzinki :)

2016-12-02 09:32

Bardzo często musiałam w nocy wstawać do łazienki. Ogólnie złe samopoczucie przez całą ciążę duża burza hormonów , rozdrażnienie , czasami bardzo smutne wieczory nie wiadomo dlaczego. Nie przespane noce po prostu nie mogłam spać. A najlepszą niespodzianką było to że miała urodzić się dziewczynka a urodził się chłopiec więc ubaw był już na porodówce mimo bólu, lekarz prowadzący stwierdził że nie wie jak to się stało.

2016-12-02 09:14

Mój apetyt wzrósł, ale całkiem zmienił mi sie smak. Jadłam to, czego wcześniej niezbyt lubiłam. W dodatku musialam jeść regularnie, choć niewielkie porcje zaspokajaly głód. Od samego początku często odczuwalam potrzebę oddania moczu. No i te skrajne emocje, czeste wzruszanie np na reklamach, które wcześniej nie robiły na mnie wrażenia. Wzrok rownież mi sie osłabił, do tego doszlo rozkojarzenie. Uczucie gorącą było, zarówno w pierwszej ciąży, gdy przytylam niewiele i koniec przypadł na jesień i zime, jak i w drugiej, gdy końcówka to początek lata i upały.