Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

11 rzeczy, które mogą zaskoczyć Cię w ciąży

Data utworzenia : 2016-12-02 09:09 | Ostatni komentarz 2018-02-28 23:27

Redakcja LOVI

13124 Odsłony
280 Komentarze

Przygotowujesz się na przyjście na świat swojego dzidziusia. Wydaje Ci się, że wiesz o ciąży już wszystko. Prawda jest jednak taka, że jeszcze niejedno może Cię zaskoczyć. Zdradzamy, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać oraz jak je interpretować.

2018-02-25 18:14

W odczuwaniu ruchów słyszałam, że najważniejsze jest położenie łożyska i tkanka tłuszczowa. Osoby szczupłe i z łożyskiem na tylnej ścianie, będą czuły je wcześniej i intensywniej. Chociaż pewnie też temperament dziecka ma znaczenie, są spokojniejsze i bardziej ruchliwe. Pechela u mnie nie ma blizny, tylko dwie dziurki na płaskiej powierzchni :-) ale wygląd tego pewnie zależy od wcześniejszego ułożenia pepka i miejsca przekłucia. U każdej kobiety inaczej to będzie wyglądało . Mam nadzieję, że po porodzie wróci do normy ;]

2018-02-25 14:57

U mnie teraz dziecko też częściej się wierci. :) czuje też jak ma czkawke. Czasem też mnie kopnie lub wypnie główkę. Ciekawe są te doświadczenia. Mój mąż uwielbia obserwować mój poruszający się brzuch. Widzę wtedy w jego oczach ekscytacje a na ogół on się niczym nie ekscytuje

Konto usunięte

2018-02-25 11:31

Ja kolczyka już z dobre 2 lata nie noszę :) No ale dziurki zostały, a teraz pojawiła się rozciągnięta blizna... Co do ruchów dziecka - to chyba zależy już od dziecka :) Ja jestem bardzo szczupła/filigramowa. Teoretycznie jako pierworódka powinnam czuć pierwsze ruchy dziecka ok. 20-21 tc, a ja już w 18 tc poczułam i widziałam jak brzuch delikatnie tańczy :) Przez to, że ja jestem dosyć aktywna, to młoda w dzień jest spokojna, za to w nocy... ah.. co to za tańce :) I wbrew pozorom wraz z rozwojem ciąży jej ruchy nie maleją :) Fakt: nie są już tak bolesne i mocne (przestała mnie kopać), za to strasznie się wierci, przekręca i rusza :) Brzuch pół nocy tańczy, a ja spać nie mogę :)

2018-02-25 10:53

Evelin ja w ciazy odwrotnie rzadko czulam ruchy synka , gdzie czasem to sie zastanawialam i martwilam czy z synkiem wszystko w porzadku, a nie wiem czy to zalezy od.figury bo ja jestem bardzo szczupła i przed ciaza mialam niedowage a synka czulam rzadko, ale mysle ze chyba dobrze ze czujesz ruchy dzieciatka , poniewaz możesz byc spokojna ze wszystko z dzieciątkiem ok, co nie mówię ze czasem takie mocniejsze kopniaki do przyjemnych nie nalezy..ale moze jak juz dzieciątko będzie mialo mniej miejsca w brzuszku to moze nie bedzie sie ruszac tak intensywnie. Pchela co do kolczyka w pepku jak tez mialam ale duzo przed ciaza juz mialam zarosnieta dziurkę i podczas pierwszej ciazy mialam znamie od kolczyka duzo większe niz przed ciaza ale to wlasnie od naciagania sie brzucha.

Konto usunięte

2018-02-25 10:17

Jak pierwszy raz zauważyłam, że dziurka po kolczyku przesunęła się nad pępek to nie wiedziałam co robić :) Potem zauważyłam, że strasznie zrobila się widoczna blizna:/ Czerwona i w ogóle. Myślałam, że jakaś rana mi się zrobiła i już miałam panikować, ale mąż mnie uspokoił, że to rozciągnięta blizna po kolczyku :) Ale wygląda to nie zaciekawie :(

2018-02-24 22:13

Pcheła u mnie też pępek na wierzchu i dziurka po kolczyku w ogóle poza nim, śmiesznie to wygląda :D

Konto usunięte

2018-02-24 19:19

Mnie zaskoczył wystający pępek oraz przesunięcie blizny po kolczyku w pępku. A tak to, ciąża idealna :) Zgaga, jak to zgaga - myślę, że to normalne :)

2018-02-14 21:52

Mi się wydaje że teraz czuje bardzo intensywne ruchy ale to moja pierwsza ciąża więc nie mam porównania. Jestem w sumie szczupła to może dlatego.