Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

6 pytań o kwas foliowy

Data utworzenia : 2016-11-02 10:36 | Ostatni komentarz 2018-02-14 21:47

Redakcja LOVI

5855 Odsłony
63 Komentarze

Czym jest kwas foliowy i dlaczego jest niezbędny kobietom w ciąży? W artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tej witaminy.

2018-02-12 23:04

Kwas foliowy jest bardzo ważny podczas ciąży. Jest też potrzebny do prawidłowego rozwoju dziecka. Ja podczas ciąży przyjmowałam folik. Brałam go do trzeciego trymestru ciąży.

2018-02-11 12:23

Kwas foliowy skomentowałam już 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Wiem że po pierwszych miesiącach ciąży nie trzeba już go brać, ja jednak przyjmuję, ponieważ jest w witaminach które łykam a wiem że po prostu nam nie zaszkodzi ;)

2017-05-17 09:42

Tak tez widziałam te informacje zeby przyjmować kwas foliowy i w razie ciąży jesteśmy przygotowane :) ja tez brałam przed ciaza właśnie Folik :)

2017-05-17 08:47

No kwas foliowy bardzo ważny jest dla kobiet:) i faktycznie na tyle trudno go dostarczyć z pożywieniem, że praktycznie każdy ma niedobór tej witaminki:) Ogólnie spotkałam się z plakatami informacyjnymi, że kobieta w wieku rozrodczym powinna suplementować kwas foliowy:) bo gdyby trafiła się niespodziewana ciąża to organizm jest lepiej przygotowany:)

2017-05-16 21:45

Kwas foliowy to podstawa. Nie da się go dostarczyć do organizmu w odpowiedniej dawce dlatego zanim zaczniemy planować dzidziusia trzeba zacząć go suplementować. Ja jak tylko zaczęliśmy rozmawiać o dziecku zaczęłam go brać i później brałam w tabletkach dla mam karmiących a teraz znowu biorę Folik. A jest on ważny ponieważ jeśli będzie go za mało u dziecka może dojść do wady cewy nerwowej.

2017-05-16 10:52

Ja planuję już brać, bo myślimy coraz intensywniej o drugim dziecku, dlatego czas zacząć się powoli przygotowywać :)

2017-05-12 23:16

Mam nadzieję,że ja nie pojawią się kiedyś problemy z powodu zbyt dużej czy dużej ilości kwasu foliowego.Po badaniach lekarz przepisywał mi 5 mg kwasu foliowego a normalnie bierze się 0,4 mg.Ale to wszystko dla dobra dziecka.

2017-05-12 20:48

Mądrze dziewczyny, ja też długo przed pierwszą ciążą zaczęłam brać kwas foliowy, a że planowałam niewielką przerwę między dziećmi to w sumie biorę kwas od połowy 2013 roku tylko po ciąży trochę mniej bo co 2-3 dni