Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Co to jest badanie KTG płodu i jak przebiega?

Data utworzenia : 2016-10-06 09:46 | Ostatni komentarz 2017-08-02 21:28

Redakcja LOVI

6928 Odsłony
58 Komentarze

Badanie KTG umożliwia lekarzowi ocenę pracy serca płodu, a także czynności skurczowej mięśnia macicy przyszłej mamy. Dowiedz się, na czym ono polega i kiedy zwykle jest przeprowadzane.

2017-07-27 21:19

Ja na przykład nigdy nie lubiłam KTG. Męczyło mnie to strasznie. Wolałam słuchać serduszka u ginekologa na łóżku ;-)

2017-07-27 19:40

przy ostatniej wizycie, w momencie ważenia i sprawdzaniu pulsu, położna poprosiła mnie bym się położyła bo posłuchamy serduszka synka. Zdziwiłam się, kobieta biedna się naszukała serducha tego łobuziaka, bo się tak kopał i rozpychał. Ale ja, jako mamusia wiedziałam, gdzie moje dziecie jest i wskazałam położnej gdzie przyłożyć KTG :) już niebawem zaczynamy chodzenie na badanie co tydzień :)

2017-07-26 17:29

Marta te ktg mnie zawsze stresuje ;) w przyszłym tygodniu jadę a 10 może tym razem córeczka będzie bardziej aktywna, a i zła byłam bo mojej lekarki nie było a miała być i mi wypisać skierowanie do szpitala na wyznaczenie terminu cesarki i teraz lipa muszę do niej dzwonić i się pytać czy mi wpisze i zostawi w przychodni czy w przyszłym tygodniu mi je wpisze jak na ktg przyjadę. Ach same problemy mam ostatnio :(

2017-07-26 17:14

Gabi jak leżałam na patologii ciąży to ktg robiły o 6 rano zapomnij żeby Antoś się ruszał sam z siebie. Raz ze musiałam zjeść ciastko albo dwa najlepiej z czekolada a dwa to musiałam ciagle go zaczepiać żeby się ruszał bo zapis musiał być ładny. A moje dziecko wstawało jak ja wstawałam i szalało od 9 ;)

2017-07-26 13:32

Mama oj tak niepokoje się, położna mi powiedziała że z takim zapisem to powinnam do szpitala jechać ale później już dzidzia się rozbudziła i zapis był już lepszy ale nadal nie najlepszy. Pamiętam jak w pierwszej ciąży miałam podobnie a dzień później wylądowałam na porodówce.

2017-07-26 12:26

Ojej Gabi szkoda, bo pewnie trochę się niepokoisz co? Wiadomo chcą mieć piękne zapisy dlatego mama musi dostarczyć dzidziuśkowi tonę cukru ;)

2017-07-26 12:20

Ja miałam dzisiaj robione ktg poraz pierwszy w tej ciąży i niestety ale badanie zostało przerwane mi kazano dobrze się najeść i wrócić z powrotem i tak też zrobiłam, po słodyczach dziecko się zaczęło w końcu ruszać ale i tak wynik trzeba skonsultować z lekarzem moim, którego akurat dzisiaj nie było więc muszę czekać na telefon. Ja na badanie przyszłam na czczo a to błąd więc pamiętajcie drogie panie porządne śniadanie zjedzcie zanim udacie się na ktg ;) za tydzień kolejne ktg mam nadzieję że tym razem zapis będzie bardzo dobry.

2016-12-14 16:22

Całkiem ciekawy i pouczający artykuł.