Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

skurcze macicy

Data utworzenia : 2016-09-15 16:18 | Ostatni komentarz 2020-07-06 23:31

Marlinka-1986

4823 Odsłony
33 Komentarze

Przyczyn skurczy jest bardzo wiele, ale nie o wszystkich się tak powszechnie mówi? Czy miałyście takie ? Z jakiego powodu? Pytam, ponieważ przez ostatni tydzień leżałam w szpitalu właśnie z tego powodu.Przyczyna u mnie było częste masowanie, głaskanie, dotykanie brzucha. Teraz mam zakaz od lekarza i położnej dotykania brzucha - wyjątek stanowi kąpiel. Co Wy na to?

2016-09-16 17:40

Mi położna w 18 tyg tez zabroniła, jak to zobaczyła, mówiąc że mogę skurcze wywołać. Co innego dotykać delikatnie głaskać, ale nie okreznymi ruchami.

2016-09-16 11:07

U mnie twardnienie brzuszka pojawilo sie juz w 19 tygodniu ale czesto lapie sie na tym ze glaszcze brzuch do tej pory.... W 26 tyg zalozony pessar leki i juz skurcze sie nie pojawiaja mimo iz nadal glaszcze miziam brzuszek:)

2016-09-16 11:06

Ja codziennie teraz glaskam brzuszek. Nawet zapomniałam już o tym że może to powodować skurcze. Najwięcej moja ręką leży na brzuchu gdy malutki kopie mnie pod zebrami, jest wtedy bardzo ciężko i próbuje to rozmasowac.

2016-09-16 09:39

Dotykanie, głaskanie, mizianie brzuszka faktycznie mogą powodować skurcze. Jeśli ciąża jest zagrożona tym bardziej nie powinno się tego robić. Wiele osób właśnie nieświadomie mizia brzuszek bo nie wszyscy wiedzą, ze nie powinno się tego robić. Obserwuje wiele kobiet w ciąży stale głaskające brzuszki wiem, że ciężko się powstrzymać ale czasami nie ma innego wyjścia. Ja co prawda nie miałam zagrożonej ciąży ale również starałam się zbyt często nie głaskać brzuszka. Stwierdziłam, że nie można popadać z skrajności w skrajność i zdarzało się że dużo głaskałam i miziałam brzuszek ale na co dzień kładłam tylko rękę na brzuszku i raz na jakiś czas pogłaskałam.

2016-09-15 22:17

U mnie skurcze pojawiły się w 11 tygodniu i później cały czas ciąża była zagrożona właśnie z powodu skurczów. Oprócz leków na podtrzymanie ciąży, magnezu i nospy nie mogłam głaskać brzucha ponieważ głaskanie może powodować skurcze. Pamiętam jak leżąc w szpitalu własnie z powodu skurczów lekarka zauważyła że trzymam rękę na brzuchu i dała mi reprymendę że jeżeli jeszcze raz zobaczy że tak robię to każe mi przywiązać ręce - to chyba był żart ale na serio potraktowałam jej ostrzeżenie. Oczywiście jeżeli masz sukrcze to należy również zrezygnować z sexu.

2016-09-15 22:13

To prawda dotykania, głaskanie, masowanie brzuszka powoduje skurcze macicy. Mimo iż nie spotkałam się dotychczas z osobą, która trafilaby do szpitala z tego powodu. Ja trafiłam na polozniczo-ginekologiczna izbę przyjęć z powodu bólu brzucha i plamienia w 1 trymestrze ciąży. Jeszcze przed badaniem odruchowo zaczęłam głaskać brzuch, położna zabroniła mi tego robić ponieważ to powoduje jeszcze większe napinanie się macicy. Myślę że w 3 trymestrze warto brzuch masować aby wzmocnić więź z dzieckiem ale tylko wtedy gdy nie grozi nam przedwcześny poród spowodowany zbyt częstym napinaniem się macicy. Za jakiś czas porozmawiaj z lekarzem i dopytaj kiedy ewentualny zakaz może zdjąć. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar. Wiem jakie to trudne, bo na pewno kochasz swoje maleństwo ale skoro lekarz widzi zagrożenie dla płodu to musisz się do tego dostosować. Trzymam kciuki żeby było dobrze i żebyś w końcu na spokojnie mogła pogłaskać swój brzuszek:-)

2016-09-15 20:55

Ciężko będzie, ale skoro to było u Ciebie przyczyną skurczy to faktycznie lepiej przeczekać :) kiedy ciąża będzie donoszona wtedy bezpiecznie możesz dotykać brzucha. Pozdrawiam :)

2016-09-15 20:48

Mi się wydaje że w każdym momencie ciąży zbyt częste głaskanie może spowodować skurcze. Ja teraz jestem przy końcu ciąży i też wolę nie głaskać zbytnio brzuszka, żebym nie wywołała przedwczesnego porodu...