Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

skurcze macicy

Data utworzenia : 2016-09-15 16:18 | Ostatni komentarz 2020-07-06 23:31

Marlinka-1986

4830 Odsłony
33 Komentarze

Przyczyn skurczy jest bardzo wiele, ale nie o wszystkich się tak powszechnie mówi? Czy miałyście takie ? Z jakiego powodu? Pytam, ponieważ przez ostatni tydzień leżałam w szpitalu właśnie z tego powodu.Przyczyna u mnie było częste masowanie, głaskanie, dotykanie brzucha. Teraz mam zakaz od lekarza i położnej dotykania brzucha - wyjątek stanowi kąpiel. Co Wy na to?

2020-07-06 23:31

Kontrola jakości mój lakarz zabronił nawet sie dotykać czy muskać brzucha ,gdy w gre wchodzi poród przedwczesny to raczej nikt się rozstępami nie przejmuje .

2020-07-06 11:11

Kontrola moja położna mówi, że wtedy tylko po bokach można wmasowac. Ze jak jest zagrożenie to nie ma co się balsamem przejmować. 

2020-07-05 23:34

Ciężko nie masować brzucha gdy chociaż trzeba wysmarować serum na rozstępy. Może chodzi o długi masaż? 

Konto usunięte

2020-07-04 07:24

Są takie ćwiczenia przygotowujące do porodu, które mają rozciągnąć tkanki i rozszerzyć miednicę... przykuc z kolanami rozsuniętymi do boków, które przypominają trochę siedzenie po turecku... może dlatego nie powinno się tak siadać przy zagrożeniu przedwczesnym porodem? Jakaś położna albo fizjoterapeuta musiałby się wypowiedzieć 

2020-07-03 23:38

Ja nie mogłam spać na lewym boku najgorsza dla mnie pozycja do spania często się zmuszałam ale usnąć nie mogłam prawie nigdy więc i tak kończyło się albo na prawym albo na plecach. Natomiast o masowaniu brzucha a raczej o tym by tego nie robić dowiedziałam się dopiero w szkole rodzenia. Jednak nie wiem jak miałam smarować brzuch balsamem by go nie masować. 

2020-07-03 22:23

Marlinka ja miałam zakaz dotykania brzucha od 20 tygodnia ciąży ,szyjka zaczęła mi sie skracać i odrazu lekarz zabronił głaskania ,dotykania itd bo to powodowało napinanie brzucha i skracanie szyjki.Do tego magnez w w końskiej dawce ,początkowo się do tego stosowałam ale potem już tak średnio i suma sumarum poród po terminie wywoływany oksytocyną.

2020-07-03 21:52

O widzicie nawet nie widziałam , że o to chodzi będę pamiętać na przyszłość . 

Ja dosyć długo spałam na brzuchu to dopiero dziecku musiało mieć nie wygodnie . Najlepsza pozycja to lewy bok każdy lekarz tak mówił , nawet na wznak trzeba uważać 

2020-07-03 17:40

Mi ordynator zwrócił uwagę, że to najgorszy rodzaj siada w ciąży bo się uciska na naczynia krwionośne i dziecku jest niewygodnie i ma mało tlenu.