Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

lewatywa przed porodem

Data utworzenia : 2016-07-12 12:22 | Ostatni komentarz 2022-01-09 15:08

sylwia.slowicka

9153 Odsłony
202 Komentarze

hej dziewczyny nie wiecie czy lewatywa jest obowiązkowa przed porodem ?

2020-07-08 23:05

Przy 1 porodzie jak prosiłam i gaz to się okazało że jest pusta butla.. 

2020-07-08 22:40

Gugi przy drugim porodzie nie zdązyli nic.skórcze złapały mnie o 6 zanim dojechałam do szpitala było po 7.Póżniej przyjęcie na oddział lewatywa i inne wywiady to na porodówce byłam po 9.a później to już ponad godzine i córka sie urodziła.Ból okropny ale lekarz mi to wyjaśnił że w bardzo krótkim czasie z zerowego rozwarcia zrobiło się 10.szybko się wszystko rozciągało.

A żeby było dobrze na porodówkach  to muszą pracować osoby z sercem.

2020-07-08 22:30

No niestety ja po opowieściach różnych osób z otoczenia mam wrażenie że czasem położne robią łaskę ze zawołają anastezjologa żeby podał znieczulanie, wręcz czasem celowo odwlekają to mówią że albo za wcześnie albo za późno, nie fajnie. Skoro jest możliwość i szpitale tak się tym ogłaszają to niech pozwalają kobiecie zdecydować czy się będzie męczyć czy urodzi komfortowo bez takiego straszego bólu. 

2020-07-08 16:13

Mamy 21 wiek wszystko idzie do przodu i się rozwija a najlepiej by kobieta rodziła w bólach bez żadnego znieczulenia jak w średniowieczu.

2020-07-08 16:08

Mi nie dali gazu może dlatego, że rozwarcie postepowalo bardzo dobrze, bo z 3cm w 3 godziny i się zrobiło 9cm, ale znieczulenie mogliby dać 

2020-07-07 21:21

Ja przy pierwszym porodzie nie dostałam nic, żadnego znieczulenia.Przy drugim, położna zalecała gaz bo powoduje szybsze rozwarcie.Wdychalam to i okropnie po nim wymiotowałam ,ale poród był dużo szybszy od pierwszego.

Lewatywę też miałam robioną przy obu porodach.Nie jest to takie starsze a później nie ma strachu,że spotka nas wszystkich zgromadzonych na sali nie miła niespodzianka.

2020-07-07 20:01

Jak wody odejdą to ogólnie ból zaczyna być nie do zniesienia. Ja również nic nie dostałam nawet gazu a rodziłam dwukrotnie. I naprawdę uwierzcie chciałam dostać cokolwiek ale nie chcieli mi dać.

2020-07-07 19:49

Ja egl nie miałam alni gazu ani znieczulenia nie dostałam.. 

Weronisia u mnie to samo jak przebili i wody poszły to bol bym powiedziała, że stal sie z 5razy mocniejszy, ale na szczęście trwalo to tylko 30min.. 

Adamos to prawda jeszcze głupio sie śmieją za plecami i obgadują..