Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Jak wybrać ginekologa prowadzącego ciążę?

Data utworzenia : 2016-07-05 11:09 | Ostatni komentarz 2018-09-10 15:00

Redakcja LOVI

7217 Odsłony
74 Komentarze

Czym się kierować przy wyborze lekarza prowadzącego ciążę? Na co zwrócić uwagę podczas pierwszych wizyt? Podpowiadamy.

2018-02-11 12:39

Ja obecnie chodzę na NFZ i prywatnie. Niestety mój lekarz ginekolog do którego chodziłam przed ciąża nie pracuje już a bym wyjątkowo dobrym lekarzem i przyjmował na NFZ. Zdążył mi tylko potwierdzić ciążę. Później byłam w sumie u trzech ginekologow na NFZ. Dwóch z nich to całkowita porażka, trzeci u którego obecnie jestem i który prowadzi mi ciążę też niestety całkowicie nie spełnia moich oczekiwań. Wszystko byłoby super gdyby podczas wizyt badał mi szyjkę macicy i prócz USG badał na fotelu. Na szczęście chodzę także na konsultacje prywatnie do innego lekarza ginekologa który robił mi między innymi badanie prenatalne jak i polowkowe i to właśnie tam dowiedziałam się o niewydolności szyjki macicy... boję się pomyśleć co by mogło się stać gdyby to w porę nie zostało wykryte. Po ciąży na pewno będę dalej szukać odpowiedniego lekarza na NFZ bo wierzę że są tacy ;)

2016-12-05 16:55

Chcialabym, zeby wszyscy na NFZ tacy byli :) nie dosc ze placi sie skladki wlasnie na lekarzy to jeszcze prywatnie trzeba korzystac z opieki bo lepiej. ciekawe czy kiedys czasy sie zmienia

2016-12-05 16:52

Mój ginekolog jest dobrym fachowcem, choć ma specyficzny charakter i upodobania... w gabinecie panuje ciemność, trzeba uważać żeby się nie przewrócić... jest tylko pomarańczowe światło i on ma białe przy biurku. Przy fotelu oczywiście też ma lampę ale ją włącza tylko gdy bada. Za to wszystko wyjaśni i pokieruje na badania. Chodzę na NFZ i jestem zadowolona. Wcześniej chodziłam do lekarki ale ona wyjechała za granicę i musiałam poszukać kogoś w zastępstwie. Myślę dokładnie tak jak poprzedniczki, gdy decydujemy się na jakiegoś lekarza dobrze byłoby popytać koleżanki o opinie na temat danego lekarza lub gdy nie mamy takiej możliwości to w internecie.

2016-12-05 09:17

P.Szyszko. Byłam raz u takiego lekarza, co to "potrafił". Więcej nie poszłam, bo nie wyobrażam sobie by obcy facet, mnie, dorosłą kobietę traktował jak dziecko i i w taki sposób zwracał mi uwagę. Bez przesady. Można zwrócić uwagę, czy coś zasugerować, ale nie w taki sposób, ze strony lekarza. Nie dziwię się, że uchodzi za specyficzną :)

2016-12-04 20:39

Teraz w internecie mozna znalezc praktycznie wszystkie, łącznie z opiniami o lekarzach. Powstaje wiele grup np na fb, dotyczących konkretnych miast, gdzie mozna zapytać o opinie a kobitki chętnie podpowiedzą . Warto polegać na takich informacjach , rozne fora okazują sie skarbnica wiedzy. Ja w ten sposób znalazłam swojego lekarza- polecała go praktycznie każda kobieta z mojego miasta.

2016-12-04 20:01

Teraz jak jestem w rodzinnej miejscowości też nie musze wybierac, chidze to tej ginekolożki do której chodzę od zawsze. Konkretna kobieta choc podobno dla nie których specyficzna. Chyba chodzi o to ze jak cos jest nie tak to potrafi opieprzyć.

2016-12-04 14:19

Ja lekarza prowadzącego ciążę nie musiałam wybierać. Do mojej pani doktor chodzę od zawsze. Jednak kiedy zasiłam w ciążę oczywiście poczytałam opinie na internecie, żeby wiedzieć jak to na prawdę jest w ciąży. Ale patrząc na kolejki i ilość pań ciężarnych w poczekalni i czasami ciężko się do niej dostać stwierdziłam że to właśnie ta pani doktor będzie prowadziła moja ciążę. Dodatkowo jest ona zastępca ordynatora w szpitalu w którym rodziłam. Jeśli chodzi o opiekę byłam bardzo zadowolona. Na każdej wizycie miałam robione USG, badała mnie ginekologiczne, zlecała każde badania i wszystko bardzo dokładnie mi tłumaczyła. Nie byłam przyjmowana na odczepnego tylko zawsze miała czas na każde moje pytania. Zawsze odbierała telefon i mimo, że ja nie dzwoniłam bo moja Ciąża przebiegała bez żadnych problemów niejednokrotnie ktoś dzwonił i ona nigdy nie odmówiła przyjęcia. Kiedyś nawet słyszałam że kazała pacjentce przyjechać mimo, że nie przyjmowała wtedy w ogóle. Jak pojechałam na Porodówkę to ona miała wtedy dyżur więc byłam całkiem spokojna. Dobry lekarz prowadzący ciążę to podstawa. Nie można mieć lekarza którego trzeba pilnować czy na pewno zleci wszystkie badania, który nie ma czasu wszystkiego dokładnie wytłumaczyć i trzeba wszystkiego się dopytać my nie musimy wiedzieć wszystkiego a to lekarz jest od tego, żeby nam wszystko wytłumaczył i powiedział.

2016-12-03 13:33

W poprzedniej ciąży mieszkałam w innym mieście i nie znałam żadnego lekarza wiec sprawdziłam opinie w internecie. Minusem było to że długie terminy i krótki czas na wizyte. Zapisałam się przed ciążą ale rzeczywiście terminy były tak odległe, że zaszłam w ciąże akurat i dostałam się szybciej a na wizytyty nie narzakałam trwały tyle ile powinny nawet lekarka miała czas porozmawiać z moim mężem i nie miała problemu z tym żeby M był obecny podczas usg. Bardzo konkretna babka