Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Jak wybrać ginekologa prowadzącego ciążę?

Data utworzenia : 2016-07-05 11:09 | Ostatni komentarz 2018-09-10 15:00

Redakcja LOVI

7260 Odsłony
74 Komentarze

Czym się kierować przy wyborze lekarza prowadzącego ciążę? Na co zwrócić uwagę podczas pierwszych wizyt? Podpowiadamy.

2016-07-05 13:13

Ja podczas ostatniej ciąży zdecydowałam się na wizyty prywatne. Powodów było kilka, ale główny był taki, że zależało mi na dostępności lekarza. W pierwszej ciąży chodziłam do lekarza do przychodni i byłam super zadowolona. Jednak to było dawno temu i lekarz już od dawna nie pracuje. W drugiej ciąży trafiłam na fajną lekarkę, również w państwowej przychodni, ale był jeden wielki problem: lekarka miała tyle pacjentek, że nie nadążała z przyjęciem wszystkich w miesiącu. Wizyty umawiało się wyłącznie telefonicznie i nieraz słyszałam, że niestety pani doktor mnie nie przyjmie, bo limit pacjentek na dany miesiąc już został wyczerpany. Dodam, że zawsze dzwoniłam w dniu, w którym trwały zapisy na cały miesiąc. Rejestrowała położna z gabinetu i dlatego był określony termin zapisów, bo wtedy nie zajmowała się pacjentkami. W razie nagłych wypadków lekarka kazała udać się do szpitala, nie odbierała telefonów, przyjmowała wtedy wyłącznie prywatnie. W ostatniej ciąży zdecydowałam się na lekarkę, która miała bardzo dobrą opinię u innych mam, do tego pracowała w szpitalu. wizyta kosztowała 130 zł, ale nie żałuję wydanych pieniędzy. Pani doktor zawsze wszystko cierpliwie mi tłumaczyła, bez pośpiechu i zniechęcenia odpowiadała na pytania. Do tego cechowała ją wysoka kultura osobista, delikatność podczas badań oraz pełen profesjonalizm. Na drogie badania prenatalne skierowała mnie do zaprzyjaźnionych lekarzy i robiłam je za darmo. Płaciłam niestety za podstawowe badania: morfologia, mocz, itp - i to uważam za największy minus wizyt prywatnych. Uważam, że nie zawsze jest tak, że lekarze gorzej traktują pacjentki w przychodni niż w gabinecie prywatnym. Wszystko zależy od tego jakim się jest człowiekiem i jakie się ma podejście do swojej pracy - czy wykonuje się ją "za karę", czy traktuje poważnie, z profesjonalizmem, mając na uwadze przyszłą mamę i jej nienarodzone dziecko. Gdyby u mnie w mieście był lekarz (lub lekarka), przyjmujący na NFZ, który ma pozytywne opinie wśród mam to na pewno skorzystałabym z tej opieki. Bo nie ukrywam, że pieniądze, które wydałam na wizyty prywatne mogłam przeznaczyć na coś innego, coś dla dziecka. Jednak nie żałuję, bo zarówno ja, jak i maleństwo miałyśmy fachową opiekę prze całą ciąże. każda wizyta była dla mnie pozytywnym przeżyciem, bo wiedziałam, że wszystko jest w porządku. W razie wątpliwości zawsze mogłam dzwonić do pani doktor, co było dla mnie niezwykle ważne.

2016-07-05 11:14

Ja zdecydowałam się na lekarza prywatnego, jednak głównie ze względu na to, że firma opłaca mi opiekę prywatną. Tak to pewnie chodziłabym do ginekologa na NFZ. Wybierając lekarza prowadzącego, czytałam opinie na różnych forach, czy stronach z opiniami o lekarzach. Nie żałuję, lekarka godna zaufania, wszystko wyjaśnia, zleca wszystkie badania, bardzo sympatyczna. Fakt faktem, że nie wiem jak prowadzi ciąże wysokiego ryzyka, ponieważ moja taka nie jest.