Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

9 zasad prawidłowej higieny intymnej w czasie ciąży

Data utworzenia : 2016-04-03 23:10 | Ostatni komentarz 2017-05-23 13:01

Redakcja LOVI

14588 Odsłony
297 Komentarze

Prawidłowa higiena intymna w okresie ciąży pozwala uniknąć infekcji bakteryjnych i grzybiczych groźnych dla rozwijającego się maleństwa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji narządów rodnych.

2016-04-03 23:20

Zgadzam się z tym ze kobiety które planują ciążę powinny wykonać niezbędne badania ginekologiczne i krwi aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Natomiast mi zdarzyła się infekcja grzybicza po leczeniu antybiotykiem ale dość szybko udało się ją wyleczyć. Moja ginekolog oprócz przepisania leków na grzybicę poleciła mi też probiotyki ginekologiczne które jej zdaniem kobiety powinny przynajmniej dwa razy do roku stosować ( chodzi o kurację kilkudniową). Co do płynów do higieny intymnej to mam jeden który stosuję od dawna i wiem że dobrze mi służy więc podczas ciąży nie zmieniałam go , natomiast przed porodem kupiłam płyn dla kobiet po porodzie który podobno miał przyśpieszać gojenie ran itd ale nie byłam z niego zadowolona. Co do korzystania z publicznych toalet to będąc w ciąży zdarzało mi się korzystać z toalet w wielu miejscach w tym również w przychodniach i szpitalu i niektóre z nich pozostawiały wiele do życzenia natomiast ja nigdy nie siadam na ubikację w miejscach publicznych.