Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2170 Wątki)

Czego nie wolno w ciąży?

Data utworzenia : 2016-02-01 13:16 | Ostatni komentarz 2017-03-31 21:27

Redakcja LOVI

18606 Odsłony
394 Komentarze

Nie wolno przejść pod drabiną, bo to grozi zbyt niską wagą urodzeniową dziecka. Nie wolno nosić korali, bo maluch udusi się pępowiną. W te dawne mity mało kto dzisiaj wierzy. Niestety, ich miejsce zajmują nowe. Sprawdź co jest prawdą, a co fałszem.

2016-02-01 13:58

Ja będąc w ciąży słyszałam że nie mogę patrzeć w księżyc bo dziecko będzie łyse... farbować nie wolno bo urodzi się rude. ... tradycyjne że jak jem słodycze to na 100 % będzie dziewczynka a jest chłopiec ;) i wiele wiele innych... jak pojechałam nad morze na wakacje w 7 msc ciąży to nie chce już wspominać co słyszałam ;) mimo że lało jak z cebra... ja nie popadałam w paranoje, nie wierze w takie ,,zabobony" w końcu chodziłam do lekarza co msc i wiedziałam co z moim dzieckiem się dzieję oraz robiłam wszystkie badania. Ale fakt faktem, może niektóre zabobony odchodzą ale w ich miejsce tworzą się kolejne niestety :)

2016-02-01 13:22

Będąc w ciąży słyszałam, że nie mogę teraz patrzeć na brzydkich ludzi, a kiedy już na nich spojrzę to powinnam szybko spojrzeć w niebo. Dziecko może urodzić się brzydkie lub chore. Uważam to za kompletną bzdurę i w ogóle nie brałam sobie tego do serca. Niby skąd mam wiedzieć, że za chwilę nie spotkam na ulicy mało urodziwego człowieka? Dowiedziałam się również, że kiedy się przestraszę to nie powinnam nigdzie się dotykać. Nie powinnam również przechodzić pod drabiną, malować się. Uważam, że nie powinno się wierzyć w takie mity :) Oczywiście nadmierne opalanie, czy korzystanie z telefonu komórkowego jest niewskazane. Starałam się robić wszystko z umiarem, tak by nie zaszkodzić dziecku :) Jednakże nie wolno nam popadać w paranoję bo to też może mieć zły wpływ na maluszka :)