Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Fakt czy ciążowy zabobon?

Data utworzenia : 2015-12-04 10:37 | Ostatni komentarz 2021-06-23 13:44

Bławatkowa2015

6224 Odsłony
100 Komentarze

Będąc w ciąży wielokrotnie słyszałam, że kiedy się czegoś przestraszę to nie wolno mi się dotknąć. Wtedy dziecko może urodzić się z jakąś plamą albo defektem. Moja babcia w ciąży przestraszyła się płomieni i zakryła twarz. W efekcie mama przez kilka miesięcy miała czerwoną plamę na oku. Druga babcia przestraszyła się myszy i tata ma "myszkę" na nodze. Czy Wy też słyszałyście o czymś takim? :)

2015-12-08 20:44

Ja bym w to nie wierzyła, ponieważ mam myszkę na plecach i to w takim miejscu, że nie wiem jaką reakcję musiała by mieć moja mama, żeby się tam dotknąć:)

2015-12-08 17:35

Witam, też słyszałam o takich zabobonach..;-) ale jakoś w to nie wierzę ;-)

2015-12-07 14:21

Bławatkowa2015 olejna głupota moim zdaniem ;-) To są tylko zabobony...

2015-12-07 09:09

moim zdaniem przypadek :) jakby tak było to kobiety w ciąży tylko by leżały, nie daj Boże czegoś sie wystraszyć i gdzieś dotknąć bo dziecko może sie np. bez nogi urodzić ;)

2015-12-06 23:33

Roxi, dzięki za wyprowadzenie z błędu :P Jest mi naprawdę wstyd z tego powodu :D A co powiecie na to? Kobieta na początku ciąży przestraszyła się psa i w tym czasie dotknęła ucha. Jej córka urodziła się z niedosłuchem i to w dodatku na to ucho. Przypadek czy jednak coś w tym jest? :)

2015-12-05 23:29

roxi tak jak pisałam ze moja mama też sie podobno oparzyła i mam myszkę, ciekawa jestem ile w tym prawdy a ile może coś w genach się przenosi :)

2015-12-04 21:21

http://lovi.pl/pl/forum/1/242/1 Bławatkowa tu jest wątek !! :) :) Tyle czasu na forum a nie umiesz korzystac z wyszukiwarki? :D no wstyd wstyd wstyd... :) A tak po za tym: Mojej mamie prysnął olej i mam na przedramieniu myszkę. Ja się oparzyłam wrzątkiem w udo i młody też ma małą taką ledwo widoczna ale jednak :) może coś w tym jest nie wiem ale dla mnie to taki dziwny przypadek trochę :D Ale w zabobony nie wierzę bo w ciąży zbrzydłam a urodziłam chłopca,farbowałam włosy a on blondyn jak w mordę strzelił no i przygotowywałam wyprawkę bardzo szybko więc wszystko skończyło się szczęsliwie :) :)

2015-12-04 21:10

tych zabobonów jest cale mnóstwo i wiecie co? tak naprawdę żaden się nie sprawdza :) A to, że np dziecko ma znamię, a matka zobaczyła ogień w ciąży to czysty przypadek :)