Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Data utworzenia : 2015-08-06 12:53 | Ostatni komentarz 2018-01-22 09:16

Redakcja LOVI

19549 Odsłony
117 Komentarze

Ciąża, szczególnie ta pierwsza, bywa bardzo stresująca, gdy obfituje w różne nieznane doznania. Często zastanawiasz się, czy to, co czujesz, jest jeszcze normą, czy może świadczy, że dzieje się coś złego. Ten tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

2017-01-25 08:52

Ja przez caly okres ciazy mialam bole brzucha, ktore przypominaly bole menstruacyjne, A na poczatku ok.7 tyg pojawily sie plamienia. Po ok. 10 tyg. pojawily sie delikatne skorcze, napinanie brzucha, ktory stawal sie twardy (lekarz przepisal mi nospe i duza ilosc magnezu). Po tym skorcze delikatnie ustapily, ale utrzymywaly sie cala ciaze. Wg lekarza taka uroda mojej ciazy (mamy z mezem rozne grupy krwi, co moglo byc przyczyna takich dolegliwosci). Poleceniem lekarza bylo duzo odpoczynku i nie dzwiganie. Gdy przelezalam pol dnia bylo o.k. Dodam ze nic sie z szyjka w tym czasie nie dzialo, lekarz twierdzil ze nie ma powodu do niepokoju ale i rak najadlam sie w tym czasie strachu.

2016-12-05 17:18

Magros ma racje, czasami przy zbytniej aktywnosci (nawet przy spacerach) moga wystepowac bole bo po porstu macica juz uciska na rozne miejsca. Jesli bol pojawia sie przy np chodzeniu to jest to naturalny objaw, ale jak przy np odpoczynku to trzeba by juz sie udac do lekarza

2016-12-05 08:59

Agnieszka, ja takie bóle miewałam, kiedy mimo wszystko byłam "zbyt" aktywna. Może Twoje ciało w ten sposób daje Ci znak, że powinnaś więcej odpoczywać.

2016-12-04 15:16

Ja polecam porozmawiać z lekarzem i zapytać o możliwość przyjmowania no spy. No spa działa rozkurczowo i zapobiega twardzieli brzuszka a przede wszystkim jest bezpieczna dla Maluszka. Możesz też wziąć ciele rozluźniający prysznic i oszczędzaj się dużo w ciągu dnia.

2016-12-04 10:56

U mnie pojawiają sie od ok. 30 tc takie jakby klocia w pochwie ktore promienuja do brzucha. Ale lekarz mówi ze to normalne, mówił że można nospe sobie wziąć, jednak ja wolę to przeczekać bez leków. Nie raz ból był tak silny że nawet na klatce schodowej siadalam na schodach bo nie byłam w stanie się ruszyć.

2016-12-04 00:20

Cała ciążę miałam bóle brzucha, z tego powodu musiałam brać początkowo Buscopan forte później Nospe, magnez i Duphaston. Ze starsza bóle pojawiły się ok 26 tc,. Wyladowalam wtedy w szpitalu, miałam bardzo niski poziom magnezu, ale luteina i magnez wystarczyły.

2016-12-02 16:25

Ja twardnienia brzucha mam od okolo 6 miesiaca (od kiedy zaczał pojawiac sie brzuszek). W sumie to caly czas mam bardzo twardy brzuch, wszyscy sie dziwią jak dotykają, ale lekarz powiedzial ze tak czasem jest i wszystko jest ok :)

2016-12-02 16:11

Twardnienia brzucha wystąpiły bardzo szybko, około 12 tygodnia. Trafiłam wyedy do szpitala wraz z krwawieniem. Zalecono mi leżący tryb życia ( musiałam brać luteinę i magnez) ;Twardnienia brzucha nasiliły sie około 20 tygodnia została zwiekszona dawka luteiny. Ciaze donosiłam do 39 tygodnia i urodziłam zdrowego synka.