Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Data utworzenia : 2015-08-06 12:53 | Ostatni komentarz 2018-01-22 09:16

Redakcja LOVI

19550 Odsłony
117 Komentarze

Ciąża, szczególnie ta pierwsza, bywa bardzo stresująca, gdy obfituje w różne nieznane doznania. Często zastanawiasz się, czy to, co czujesz, jest jeszcze normą, czy może świadczy, że dzieje się coś złego. Ten tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

2017-02-07 13:44

Ja miałam bóle jak na miesiączkę i dlatego myślałam że znów się nie udało, po czterech dniach oczekiwań na miesiączkę zrobiłam test i patrze dwie kreski :)

2017-02-07 13:03

Jak tylko zaszłam w ciążę to odczuwałam cały czas ból taki jak na miesiączkę, dlatego parokrotnie na nią czekałam, ale sie nie doczekałam. Później był spokój i skurcze i bóle pachwin pojawiły się ok 35 tc, bo miałam skróconą szyjkę i zagrożenie przedwczesnym porodem.

2017-02-07 12:34

Przy pierwszej ciąży pobolewała mnie brzuch dokładniej podbrzusze. Lekarz powiedział ze to rosnąca macica i ze to nie jest groźne wiec mam się aż tak nie martwić. Jeśli ból się będzie nasilał albo będę mieć krwawienie to dzwonić do niego albo do szpitala jechać. Dostałam luteinę i oczywiście brałam suplement diety. Wszytko do zakończenia ciąży było w porządku. Teraz jestem w drugiej ciąży i skurcze mi się pojawiły w 32 tc nie były dokuczliwe ale miałam je codziennie przez długi czas. Przy trzylatku jest co robić. Dostałam luteinę i dodatkowy magnez 3 razy dziennie. I zalecił dużo odpoczynku. Teraz jestem w 38 tygodniu i skurcze mam codziennie ale nieregularne a w każdej chwili mogę urodzić. Więc wyczekuję i liczę.

2017-02-07 10:18

Ja przy pierwszym porodzie (drugi cc) miałam oksy i od razu silne skurcze, więc zasypianie między skurczami czy jak mówisz takie rzeczy jak usypianie dziecka to absolutnie nie :)

2017-02-06 23:36

Dziewczyny u mnie wyglądało to tak ze 2 miesiące przed planowanym terminem porodu zaczął mnie pobolec brzuszek. Najpierw były to delikatne bóle takie jak przy lekkiej miesiaczce . Na początku bóle pojawiały się 3-4 razy na dobę i z czasem było ich więcej i stawały się mocniejsze. Tydzień przed terminem bóle pojawiały się już co 2 godziny i trwaly max 5 minut. Aż pewnej nocy 18 grudnia od godz. 1 w nocy zaczęły pojawiać się czesciej najpierw co 30 minut aż do 4:40 były już co 4 minuty. Przez te niecałe 2 miesiące tak się przyzwyczaiłam do tych bólów ze w noc porod byłam w stanie normalnie leżeć przez 1.5 godziny ze skurczami i usypiac 3 letniego synka bo miał jakąś ciężka noc i nie chciał spać. Mój (drugi) porod trwał 5 godzin i 50 minut z czego 10 minut było samego parcia i po sprawie ;) urodziłam śliczna i zdrowa coreczke; ) Tak ze bóle w.ciąży nie zawsze oznaczają coś niedobrego. Nasza macica musi się przygotować do porodu a im lepiej się przygotuje tym porod będzie łatwiejszy; ))

2017-02-06 22:21

Ja w pierwszej ciąży miałam już od połowy twardenienie brzucha, a w drugiej prawie wcale. Pierwsza ciąża więcej odpoczynku leżenia. Druga ciąża ciągle w ruchu ciekawe czy to ma związek

2017-02-06 20:55

Mi tez nieztety bole towarzysza od poczatku ciazy :( w pierwszej ciazy jakos racjonalniej podchodzilam so calej sytuacjii a w teraz w drugiej ciazy strasznie panikuje :( i za kazdym razem jak mowie lekarzowi kaze brac nospe lezec odpoczywac itp i wkolko to samo. Ale jak pytam skad aie to bierze to tak samo odpowiada ze sie rozciaga ze dziecko rosnie ze gdzies tam nozke racze wsadzi itp itd...

2017-01-25 13:39

Dokładnie jesli po odpoczynku odczuwamy ból to znak że trzeba skonsultować to z lekarzem jak najszybciej.