Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Data utworzenia : 2015-08-06 12:53 | Ostatni komentarz 2018-01-22 09:16

Redakcja LOVI

19668 Odsłony
117 Komentarze

Ciąża, szczególnie ta pierwsza, bywa bardzo stresująca, gdy obfituje w różne nieznane doznania. Często zastanawiasz się, czy to, co czujesz, jest jeszcze normą, czy może świadczy, że dzieje się coś złego. Ten tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

2015-08-06 23:51

mnie na początku lekko bolał brzuch trochę się tego obawiałam ale moja mama powiedziała że to normalne, wiadomo że jeszcze spytałam ginekologa żeby rozwiał moje wątpliwości :p E.Dylag nie miałam jakiegoś nie wyobrażalnego bólu a jestem i mała i szczupła więc to też nie jest powiedziane A co do skurczy porodowych to początkowo nie wiedziałam że je mam :P bo lekko bolał mnie brzuch a byłam podpięta do ktg i położne mówiły że skurcze się pojawił a ja chyba po prostu za duże miałam wyobrażenie że ból będzie od samego początku nie wyobrażalny teraz tez po czasie wiem że miałam skurcze zapowiadające poród w domu które zignorowałam bo sądziłam że to normalne i nigdy bym nie powiedziała że to skurcz :P

2015-08-06 13:26

A u mnie to wszystko odbywało się jakoś książkowo, może dlatego że po przeczytaniu tych wszystkich mądrych artykułów i po słowach ginekolog żel wsztstko jest tak jak trzeba z przebiegiem ciąży, każdy był starałam się tłumaczyć sobie że tak po prostu mś być bo ciało przygotowuje się na kolejne etapy ciąży i nie panikowalam tylko wsztstko to znosiłem. Zarówno te początki gdzie wydawało się to być najbardziej bolesne jak okres x2 i pod koniec gdzie miejscu już brakowało jak się wszystko zbliżała do końca. Na pewno sygnałów ktore wysyła nam ciało szczególnie w ciąży nie należy lekceważyć tylko wspomnieć o tym lekarzowi prowadzącemu. Jeśli jest coś nie tak same nie możemy nic działać na własną rękę z lekami. Artykuł jak najbardziej pomocny tego typu informacji sama szukałam w Internecie :-)

2015-08-06 13:14

Ja pamiętam jak na początku ciąży strasznie bolało mnie podbrzusze.. bałam się że coś się dzieje ale akonsultowałam się z ginekologiem i powiedział że to normalne.. powieksza się macica a ten ból nie każda dziewczyna odczuwa tak samo.. podobno te drobniejszej postawy mają silniejsze te bóle bo więzadła muszą się bardziej rozciągnąć... A co do bóli w dalszych tygodbiach ciąży to mnie strasznie stawiał się brzuszek i bolało krocze. Dostałam na to magnez 3 razy dziennie i w razie konieczności nospa..

2015-08-06 13:04

lekkie skurcze w pierwszym trymestrze są związane z powiększaniem się macicy w związku z rozwijającym się dzieckiem, pod koniec zaś ciąży są skurcze Braxtona-Hicksa, tzw, przepowiadające zbliżający się poród, jednak nie każda kobieta je ma. W II trymestrze są też skurcze Alvareza, ale są one tak słabe, że ich się nie odczuwa. Niemniej jednak, gdy bóle stają się silne i trwają długo trzeba się niezwłocznie zgłosić do lekarza, aby skontrolował czy nic złego się nie dzieje.

2015-08-06 12:57

Z doświadczenia wiem, że w pierwszej ciąży, gdy tylko pojawią się jakieś bóle brzucha kobiecie trudno jest racjonalnie ocenić na ile mogą one stanowić zagrożenie dla dzidziusia. Sama doświadczyłam takich bóli w czwartym miesiącu i w pierwszym dniu, gdy się pojawiły zlekceważyłam je. Następnego dnia gdy pojechałam do szpitala okazało się, że były to skurcze zagrażające ciąży, na szczęście nic poważnego się nie wydarzyło i ciąża zakończyła się w terminie a dzieciątko urodziło się zdrowe. Uważam jednak, że warto jest podjechać do lekarza czy na Izbę Przyjęć do szpitalu żeby chociażby uspokoić swoje nerwy.