Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Sposoby na obrzęki, żylaki i skurcze nóg w czasie ciąży

Data utworzenia : 2015-07-10 20:30 | Ostatni komentarz 2017-12-14 19:07

Redakcja LOVI

7003 Odsłony
54 Komentarze

Wysokie temperatury,szczególnie latem, sprzyjają powstawaniu dolegliwości nóg w czasie ciąży, które potrafią być bardzo uciążliwe. Podpowiadamy, jak przeciwdziałać obrzękom, żylakom i skurczom nóg, oraz co robić, gdy się pojawią.

2015-07-11 17:53

Ja rowniez mam problem ze skurczami i obrzekami, tym bardziej teraz gdy sa takie wrecz tropikalne warunki pogodowe:) przebywanie na sloncu mi nie sluzy, czuje sie potem tak napompowana jakby mi miala skura peknac. staram sie zmieniac pozycje i duzo lezec, robie stos z poduch zeby miec nogi wyzej, pije duzo woli, i ograniczylam sol bo uzywalam jej bardzo wiele. stosuje tez zele chlodzace które przynosza ulge:) no i oczywiscie wygodne buty i przewiewne zeby noga oddychala:) odpoczynek przede wszystkim ocaywiscie w miare mozliwosci bo wiadomo calego dnia czlowiek nie przelezy bezczynnie ale staram sie nie przemeczac i nie szalec z robotami w domu itp :)

2015-07-11 17:33

o w ciąży akurat w tamtym roku to mi na opuchnięcia pomagał napar z pokrzywy,woda i nogi w górze :) przez ten upał to była masakra,wyglądałam jak ten ludzik z logo Michelina :D a na skurcze nóg na które nigdy nie cierpiałam pomagał magnez ;) ból przeokropny :(

2015-07-11 17:23

Ja tez mam pajączki na nogach (uda szczególnie), a po ciąży zrobiło się ich jeszcze więcej, mimo że obrzęki raczej mi nie dokuczały. Za jakiś czas pójdę je zlikwidować laserem, bo chyba nic innego im trwale nie zaradzi.

2015-07-11 09:37

Mi nogi w ciąży troszke spuchły ale za to teraz po ciąży na nogach wyskoczyło mi pełno pajączków na nogach... Wygląda to tragicznie a nie umiem temu zaradzić

2015-07-10 20:34

Przy pierwszej ciąży bardzo spuchły mi nogi, pomagało tylko moczenie w zimnej wodzie i specjalny żel z perfecty na opuchnięte nogi. Nie bez znaczenia była też duża dawka odpoczynku

2015-07-10 20:32

Obrzęki w upały nie tylko ciężarnym doskwierają, najważniejsza zasada do odpowiednie nawodnienie i odpoczynek!