Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Sposoby na obrzęki, żylaki i skurcze nóg w czasie ciąży

Data utworzenia : 2015-07-10 20:30 | Ostatni komentarz 2017-12-14 19:07

Redakcja LOVI

7059 Odsłony
54 Komentarze

Wysokie temperatury,szczególnie latem, sprzyjają powstawaniu dolegliwości nóg w czasie ciąży, które potrafią być bardzo uciążliwe. Podpowiadamy, jak przeciwdziałać obrzękom, żylakom i skurczom nóg, oraz co robić, gdy się pojawią.

2017-10-05 21:07

To dobrze że już nie drga znaczy że to wina braku magnezu była :)

2017-10-05 19:56

Agniejeska tak drgająca powieka jest spowodowana niedoborem magnezu. A Ty to potwierdzasz bo piszesz ze od tamtej pory powieka Ci nie drga.

2017-10-05 11:48

Oby to nie była zakrzepica.. ja już jestem wyczulona u mnie się tak objawiła właśnie

2017-10-05 11:43

Obrzęki na szczęście u mnie nie wystąpiły, chociaż przed ciążą miałam z nimi dość duże problemy i trochę się obawiałam, że w ciąży będę miała "słoniowe" nóżki - na szczęście tak się nie stało i jak na razie nogi spuchły mi tylko dwa razy. Jak już spuchły to pomagało mi leżenie z nimi do góry, ulga była dość szybka. Skurczy też nie doświadczyłam bo suplementuję magnez w sumie na wciąż :)

Konto usunięte

2017-10-05 11:38

Tak. Na poczatku ciąży miałam spore skurcze nóg. Było to nieprzyjemne, poza tym bałam sie,ze moze to zaszkodzić maluszkowi. Okazało się,że było to z niedoboru magnezu. Probowałam początkowo niedobory uzupełnić dieta. Okazało się to jednak nie takie proste jak się wydawało. Moja pani ginekolog, która prowadziła ciążę doradziła mi suplementację magnezem. http://dzieckotoskarb.pl/dbaj-o-poziom-magnezu-w-ciazy/ Brałam praktycznie do konca ciąży. Duże niedobory magnezu mogą prowadzić nawet do poronienia!

2017-10-04 19:44

Mi też kazano brać magnez brałam aspargin polecam magnez z potasem skurcze już nigdy się nie pojawiły oczywiście nóg :D

2017-10-04 19:28

Mam 27 lat i jest w pierwszej ciąży, aktualnie 27 tydzień, jestem szczęściarą bo nie mam żadnych dolegliwości związanych z ciążą - zero obrzęków, żylaków, skurczy łydek. Jedyne co mogę polecić to zdrowa dieta, picie dużej ilości wody i aktywność fizyczna oraz odpoczynek. :)

2017-10-04 14:52

Ja biorę magnez ale nie ze względu na skurcze a to ze drgaja mi powieki. I to podobno od niedoboru magnezu. I pewnie lekarka miała racje bo jak zaczęłam brać to minęło.