Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Sposoby na obrzęki, żylaki i skurcze nóg w czasie ciąży

Data utworzenia : 2015-07-10 20:30 | Ostatni komentarz 2017-12-14 19:07

Redakcja LOVI

7004 Odsłony
54 Komentarze

Wysokie temperatury,szczególnie latem, sprzyjają powstawaniu dolegliwości nóg w czasie ciąży, które potrafią być bardzo uciążliwe. Podpowiadamy, jak przeciwdziałać obrzękom, żylakom i skurczom nóg, oraz co robić, gdy się pojawią.

2017-12-14 19:07

Dziewczyny, ja miałam takie okropnie bolące skurcze w stopach i łydkach , że nie mogłam chodzić.

2017-10-21 11:01

Mnie jeszcze w stopach lapały ale to koszmar potem normalnie nie dalo się chodzić.

2017-10-21 09:27

Tak z łydką łatwiej sobie poradzić bo jest bliżej i do stopy gorzej się dostać przez brzuch. Dlatego lepiej jak skurcz złapie w łydce jednak.

2017-10-14 12:23

W łydkach były straszne, ale fakt stopa to też kosmos, nawet z łydką lepiej sobie radziłam bo dosięgałam, by masować. Podczas karmienia piersią zwłaszcza na początku skurcze też mi dokuczały, a teraz mi dokuczają, bo pije kawę, więc bez magnezu ani rusz :)

2017-10-07 17:56

Agniejeska jak mnie w ciąży złapaly w lydkach to myślałam że oszaleje :) ale aspargin magnez z potasem pomógł :)

2017-10-07 17:51

U mnie w I trymestrze bardzo skurcze dokuczały, ustąpiły w II i pojawiły się ponownie w III. W II trymestrze pojawiły mi się pajączki. Każdy organizm inaczej przyswaja mikroelementy. Moja dieta jest bardzo urozmaicona, wyeliminowałam kawę i czarną herbatę, ale niestety i tak nie uniknęłam suplementacji magnezu (najpierw brałam Magnellę, a w szpitalu kazali mi zmienić na MagneB6). Już przed ciążą mi skurcze czasami dokuczały, a najbardziej znienawidzony to ten w stopie. Na obrzęki nóg i mrowienia polecam leżenie z uniesionymi nogami i wykonywanie w tym czasie stopami okrężnych ruchów stopami (na zewnątrz, do wewnątrz) oraz zgięcia w kostkach (do siebie i od siebie), proste ćwiczenia, które pobudzą krążenie.

2017-10-07 10:39

Mnie to strasznie denerwowały. Ale ja takie coś mialam już przed ciąża wiec wiedziałam ze to przez niedobór magnezu. Na szczęście już po. A skurczy łydek to nie cierpkie. Zwłaszcza jak zlapia w nocy.

2017-10-07 09:19

zarówno skurcze nóg, jak i drgające powieki to efekt niedoboru magnezu. W ciąży tego magnezu zazwyczaj jest mało i trzeba brać dodatkowo. Skurcze dokuczały mi dość mocne, najczęściej w nocy. agniejeska, dobrze, że przestała drgać, bo strasznie tego nie lubię, uciążliwe mimo wszystko te drgania, choć mniej niż skurcze łydek :)