Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

9 rad na bezsenność w ciąży

Data utworzenia : 2015-05-04 21:17 | Ostatni komentarz 2020-03-09 12:23

Redakcja LOVI

12704 Odsłony
195 Komentarze

Wieczorem nie możesz zasnąć, a przez to nie jesteś w stanie zregenerować sił. Przeszkadza Ci coraz większy brzuszek, jest duszno, niewygodnie, męczy Cię zgaga, łapią skurcze. Pomożemy Ci. Poznaj nasze rady na bezsenność w ciąży. Zastosuj je i wypocznij z korzyścią dla siebie oraz dziecka.

2015-05-30 17:41

A.Zazulak tez czuje ten nieprzyjemny ból szczegolnie jak ,,przetaczam,, się z jednego boku na drugi ;) powietrza też brakuje i wtedy kładę się na lewy bok, troszkę pomaga.

2015-05-30 16:19

Też mi brakowała powietrz na plecach. A na ten ból miednic od spania na boku, mogę polecić włożenie między nogi poduszki lub ułożenie się w kojcu do spania. Mi pomagała zwykła poduszka między nogami.

2015-05-30 16:16

Ja też mam problemy ze spaniem jak była w ciąży w synkiem to mogłam przespać całą noc i było ok . a teraz nogi mi pachną mam wrarzenie że cały czas nimi ruszam tak mnie bolą. Śpię przeważnie na bokach bo na plecach brak mi powietrza,ostatnio dokucza mi ból miednicy biodra się rozchodzą dość nieprzyjemne. Po nocy jestem tak zmęczona że jak moje dziecko robi drzemkę w ciągu dnia to muszę się z nim położyć bo inaczej nie dam rady.

2015-05-29 20:09

Noc to dla mnie duży problem i podejrzewam, że nie minie on dopóki nie urodzę. Po pierwsze przed ciążą spałam na brzuch, teraz z oczywistych względów nie mogę tego robić. Po drugie kilkukrotne wstawanie w nocy bo chce mi się siku i to tak mocno że jak przeciągnę czas to boli mnie podbrzusze. Zawsze przed pójściem spać sikam, staram się wieczorami już nic nie pić, ale to nie pomaga. Ilość moczu wtedy jest różna ale częstotliwość nie. Po trzecie skurcze, nie mogę rozciągać nóg w nocy bo w momencie mnie łapią. Próbowałam już wszystkiego i suplementacji magnezu i jedzenie bogate w magnez i ruch przed snem, i masaż. Nic nie pomaga. Po czwarte do tego obrzęki, uczucie ciężkości nóg które towarzyszą mi od 19tygodnia ciąży. Po piąte około 16 tygodnia złapała mnie rwa kulszowa i trzymała dwa tygodnie. Oczywiście nie wzięłam żadnych leków a mój lekarz pierwszego kontaktu bał się skierować mnie na masaże więc sama musiałam sobie poradzić. Po rwie zostało mi wieczorne uczucie takiego jakby mrowienia, drętwienia prawej podeszwy stopy. Po szóste budzi mnie w nocy uczucie drętwienia nadgarstków, nie czuje palców, normalnie jest to bolesne. Jest to podobne do zespołu cieśni nadgarstka. Do tego uczucie duszności. mimo odpowiedniej temperatury w pokoju i wcześniejszego wietrzenia. Problemy ze znalezieniem sobie pozycji. Nie pomaga poduszka do spania. Generalnie rzecz biorąc nie jest to najlepszy okres w moim życiu, inaczej niż sobie to wymyśliłam, zaplanowałam. Jestem do tego stopnia zmęczona takim spaniem, że wstaję wcześnie rano. W ciągu dnia nie daje rady i robię sobie krótką drzemkę jedną albo dwie, w zależności od pogody i samopoczucia.

2015-05-27 08:20

spróbuj przed snem wywietrzyc pokój w ktorym spisz , nie objadac sie na noc i moze lepiej bedzie Ci sie spało

2015-05-25 18:33

Jestem w pierwszej ciązy 30 tydzien, i równiez mam kłopoty ze snem. Od jakiegos czasu ograniczyłam oglądanie tv wieczorem i troszke jest lepiej ale mimo wszystko wstaje na siku ;/

2015-05-21 09:47

Aga doczekasz sie :)

2015-05-20 12:47

Nie mogę się doczekać jak się uwolnię od tej zgagi, to będzie cudowne uczucie. To na prawdę najgorsza ciążowa dolegliwość jak dla mnie.