Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Komfort mamy a dobro dziecka

Data utworzenia : 2015-04-15 22:32 | Ostatni komentarz 2021-05-10 14:49

klio69

2499 Odsłony
28 Komentarze

Ostatnio zastanawiałam się jak to jest w kwestii porodu czy można połączyć komfort mamy z dobrem dziecka. Podam to na przykładzie ICMP gdzie pordówka nie cieszy się dużą sławą, ale za to odziały noworodkowe wyposażone są w rewelacyjny sprzęt jak i specjalistów. Innym przykładem jest prywatna klinika w pobliżu ICMP (gdzie istnieje możliwość przewiezienia malucha - wyposażona jest w CEPAP, inkubator czy respirator) która zajmuje się porodami na NFZ, warunkiem jest pojawienie się w 36tc z informacją, że ciąża przebiega bez komplikacji. Oferują porody rodzinne, naturalne jak i cc, ze znieczuleniem całkowitym , w dogodnej stojącej pozycji dla kobiety, lecz w klinice tej nie ma wyspecjalizowanego oddziału neonatologicznego. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie co byście wybrały, szpital który jest w stanie bezpośrednio pomóc dziecku gdyby coś się działo przy porodzie czy prywatną klinikę w której kobieta czuje się komfortowo lecz nie ma na tyle wyspecjalizowanych lekarzy neonatologów?

2015-04-16 06:31

Co raz częściej dla kobiet ważna jest wygoda: wygodne łóżko, tv w pokoju i łazienka, własny pokój, różne udogodnienia przy porodzie, możliwość bycia ojca z matką i dzieckiem 24/h itd.. Są osoby , które gotowe są nawet słono za to zapłacić byle by czuć komfort. Taka moda zapanowała wśród gwiazd, za granicą zwłaszcza. Ja wybieram szpital, gdzie jestem pewna, że pomoc dla dziecka będzie natychmiastowa, dla mnie nie liczy się wygoda. Miałam cc i jak znieczulenie schodzi to wcale nie jest kolorowo ale liczyłam się z tym. Dla mnie poród to poród - nie osobista przyjemność gdzie idę w pełnym mani i pedicurze licząc na to że się wyśpię a personel zabierze dziecko na noc. Ja idę właśnie po dziecko i wiem, że mam być dla niego matką od początku, próbuję się pozbierać szybko mimo bólu po operacji, bo wiem, że chcę szybko wrócić do domu by móc się zająć swoim skarbem.

2015-04-15 23:37

Moim zdaniem każda minuta jest cenna... I potrzebni są super specjaliści. A tak większość prywatne kliniki działają,że jak z dzieckiem się coś dzieje to przewożą do innego szpitala z którym współpracują. Dla mnie zawsze dobro dziecka na pierwszym miejscu.Nawet wzorowa ciąza i wzorowy poród nie gwarantują tego,że dziecko nie bedzie potrzebowało specjalistycznej opieki...

2015-04-15 23:29

tam gdzie zadbają o dziecko ... dlatego sama nie ide do prywatnej, ale do szpitala którego nie cierpie, ale tu nie chodzi o mnie ...

2015-04-15 23:22

Z jednej strony masz szpital który cieszy się dobrą opinią na fajne salę i dobrych specjalistów z drugi jest prywatną klinika która tak naprawdę jest super lecz nie posiada specjalistów neurologow. Ja osobiście chciała bym urodzić w takiej klinice i wiedzieć że będą mnie dobrze traktować ,ale z drugiej strony wiem jak urodził się Moj synek który potrzebował neurologa mimo że ciążą przebiegała prawidłowo a dziecko było zdrowe tylko urodziło się na bezdechu i okazało się że ma bakterie w organizmie i musi przyjmować antybiotyk. Przed pierwszą ciążą była bym zdecydowana na klinikę w chwili obecnej wybrała bym szpital skoro niema złej renomy a personel jest przyjemny i oferuje różne udogodnienia to jednak dla dobra dziecka przeżyła bym brak komfortu. Taka decyzja to bardzo indywidualna sprawa ,słyszałam że te kliniki cieszą się dużym zainteresowaniem i coraz więcej kobiet się na nie decyduje.