Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Komfort mamy a dobro dziecka

Data utworzenia : 2015-04-15 22:32 | Ostatni komentarz 2021-05-10 14:49

klio69

2503 Odsłony
28 Komentarze

Ostatnio zastanawiałam się jak to jest w kwestii porodu czy można połączyć komfort mamy z dobrem dziecka. Podam to na przykładzie ICMP gdzie pordówka nie cieszy się dużą sławą, ale za to odziały noworodkowe wyposażone są w rewelacyjny sprzęt jak i specjalistów. Innym przykładem jest prywatna klinika w pobliżu ICMP (gdzie istnieje możliwość przewiezienia malucha - wyposażona jest w CEPAP, inkubator czy respirator) która zajmuje się porodami na NFZ, warunkiem jest pojawienie się w 36tc z informacją, że ciąża przebiega bez komplikacji. Oferują porody rodzinne, naturalne jak i cc, ze znieczuleniem całkowitym , w dogodnej stojącej pozycji dla kobiety, lecz w klinice tej nie ma wyspecjalizowanego oddziału neonatologicznego. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie co byście wybrały, szpital który jest w stanie bezpośrednio pomóc dziecku gdyby coś się działo przy porodzie czy prywatną klinikę w której kobieta czuje się komfortowo lecz nie ma na tyle wyspecjalizowanych lekarzy neonatologów?

2021-05-10 14:49

Mija chociaż właśnie po cc została zarażona :/ nigdy nie wiadomo 

2021-04-27 11:10

Wszystko zależy od tego jak przebiegała by ciąża , u mnie trzy ciążę ,raz poród naturalny dwa razy CC , przy każdym wypisywalam się do domu na własną prośbę zaraz na drugi dzień nawet po CC , boje się bakterii szpitalnych i wolałam żeby moje dzieci jak najmniej tego doświadczyły 

2021-04-21 09:56

No tak sale można sobie sprawdzić i porodówkę jak wygląda przed i to będzie nie zmienne. Natomiast opieka na oddziale to już loteria

2021-04-21 07:31

Mamą być - dokładnie! Wiadomo, jeśli ciąża przebiega idealnie etc. to można iść do prywatnego lekarza, ale nie warto się nastawiać, że tam będzie idealnie, bo może być różnie. Jedynie standard sal jest pewny na 100% :) Ale z moich doświadczeń wiem, że najważniejsze są osoby, z którymi będziemy przebywać - lekarze, położne. Gdy teraz mnie pytają, gdzie będę rodzić, to od razu mówię, że w tym państwowym co ostatnio. 

2021-04-19 12:11

Dokładnie, najważniejsza jest dobra opieka. jakbym miała cud mód opiekę, to nawet brak łazienki w sali by nie był tak istotny. Tylko na kogo się trafi to jest loteria, więc jak coś możemy wybrać to wiadomo lepiej mieć tą łazienkę w sali, wannę do porodu czy super posiłki.

2021-04-19 11:56

No kurcze to faktycznie nie ważne gdzie się rodzi, ale ważne na kogo się trafi 

2021-04-19 11:19

Marta k z twojej wypowiedzi wynika ze tak naprawdę to nie ma reguły i wcale szpitale prywatne w których jest pięknie nie gwarantują nam tego co najważniejsze czyli dobrej opieki dla nas i maluszka

2021-04-19 09:44

czesto gesto tu planujemy cud  miod a wychodzi co innego bo np dziecko rodzi sie w samochodzie albo w droge albo polozna nie dojedzie sytuacji mnostwo albo cos niespodziewanego i beng nie mysisz co zaplanowalas tylko pierwszy lepszy szpital byleby urodzic, fakt warunki w szpitalach koszmar przynajmniej jak dla mnie ale da sie przeyc to tylko kilka dni