Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Ból spojenia łonowego w czssie ciąży

Data utworzenia : 2015-02-24 13:23 | Ostatni komentarz 2015-02-24 21:20

niunia989

3593 Odsłony
9 Komentarze

Czy któraś z Was spotkala się z tym terminem? Od jakiegoś czasu odczowam bóle w dole brzucha i boli kiedy naciskam, czytalam ze spowodowane jest to rozciaganiem się mięśnia spojenia lonowego, Czy jest to groźne? Podobno w trakcie porodu może dojść do Pekiniecia.? Przepraszam jeśli temat istnieje ale nie miglam znaleźć go w wyszukiwarce.

2015-02-24 21:20

Aniu ja marzę o polozeniu się na plecach ale nie mogę, mimo ze bardzo bym chciala, do tego stopnia ze kilka razy juz mi się nawet snilo ze sobie spis na plecach ;) Jeśli chodzi o skorcze lydek to cale szczęście nie mam, ale od dwuch dni nie mogę znaleźć nawet pozycji do zaśnięcia bo czuje się jakoś tak dziwnie... Aneta dziękuje zaraz zajrze

2015-02-24 20:49

Iza tu opisałam mój przypadek: http://www.lovi.pl/pl/forum/1/4149 a tu można też coś poczytać: http://lovi.pl/pl/forum/1/3001/1

2015-02-24 19:43

Jeżeli skraca Ci się szyjka to tym bardziej powinnaś dużo odpoczywać, a co do leżenia na lewym boku to dlatego jest ono najbardziej optymalne dla kobiet w ciąży ponieważ ułatwia przepływ krwi do łożyska oraz ułatwia pracę nerek przez co mniej będziesz odczuwać ciężkość nóg czy skurcze w łydkach. Znajoma mówiła mi że przez całą ciążę spała na plecach i niestety to przyczyniło się do powstania hemoroidów z którymi ma problem już kilka lat. Spanie na plecach może powodować uciskanie na żyłę główną dolną dlatego najlepiej spać na lewym boku :)

2015-02-24 18:50

Aniu no wlasnie lekarz ostatnio powiedzial mi zebym spala na lewym boku z czyms pomiedzy nogami.... ale bylam tak przjeta tym ze szyjka sie skraca ze nawet nie zapytalam dlaczego

2015-02-24 18:06

Niunia z tego co wiem to trzeba jak najwięcej wypoczywać w pozycji leżącej, ja polecam spanie na lewym boku z poduszką między nogami , lub jeżeli masz poduszkę -rogal to jest bardzo pomocna.

2015-02-24 18:02

Aniu ja wlasnie tez mam problemy z każdym uniesieniem nóg do gory nawet przy zakladaniu butów i stawianiu na jednej nodze... bol z każdym dniem jest coraz większy... Agnieszki spanie na plecach u mnie odpada - mam za duży brzuch ;-P jak polo że się na plecach czuje się jak by salon na mnie nadepnal ;) może i masz racje z tym pasem ale juz mi się nie plac a bo ja przecież za chwile drodze :-p

2015-02-24 17:19

Iza ja miałam ten problem w drugiej ciąży i lekarka kazała mi spać na plecach z poduszką pod pupą, co było bardzo niewygodne, ale ból był trochę mniejszy. Bardzo bolało mnie również kilka dni po porodzie, a potem przeszło. Po czasie dowiedziałam się, że bardzo pomocne są tzw. pasy ciążowe, które podtrzymują brzuszek i maluch nie naciska tak bardzo na spojenie. A co do rozejścia spojenia łonowego mnie też lekarka nim straszyła, ale na szczęście mnie to ominęło, więc chyba to spanie z poduszka pod pupą trochę pomogło. Teraz zastanawiam się na kupnem pasa ciążowego, bo czuję już teraz lekkie bóle w spojeniu.

2015-02-24 16:33

Niunia ja nie miałam tego problemu w ciąży natomiast moje koleżanka zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży cierpiała z powodu rozejścia spojenia łonowego. Z tego co opowiadała to jest to bolesne i ona miała problemy z chodzeniem szczególnie po schodach a także nie miała nawet możliwości ( z powodu bólu) wejść do wanny aby się wykąpać. Pod koniec ciąży nie mogła nawet wejść na fotel ginekologiczny i niestety była badana na zwykłym łóżku. U niej z powodu rozejścia spojenia oraz innych dolegliwości lekarz rozwiązał ciążę cesarskim cięciem i mówiła że już w drugiej dobie po porodzie ten ból ustąpił. Nie wiem czy ten ból który Ty odczuwasz jest spowodowany rozejściem spojenia ponieważ to może stwierdzić jedynie lekarz podczas badania, natomiast może Twoje dzieciątko bardzo się rozpycha i odczuwasz taki dyskomfort. Na pewno powinnaś prowadzić bardzo oszczędny tryb życia i przy najbliższej wizycie zapytać ginekologa o ten ból który odczuwasz- czym może być spowodowany.