Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

Psycholog w szpitalu

Data utworzenia : 2015-02-19 12:50 | Ostatni komentarz 2023-11-04 11:14

klio69

3034 Odsłony
30 Komentarze

Wczoraj oglądałam reportaż dotyczący obecności psychologa w szpitalu, jak się okazuje jest to dość mało powszechne zjawisko u nas w kraju. Czy Wy miałyście możliwość skorzystania z rozmowy z psychologiem w okresie przedporodowym lub po porodzie? I czy w szpitalu w którym rodziłyście była w ogóle taka osoba? Mnie taką rozmowę oferowała jeden z lekarzy podczas obchodu..podziękowałam, czułam się niczym małpka w zoo, gdzie każdy z lekarzy podczas porannego obchodu patrzył na mój pogłębiający się kryzys. Wydawać by się mogło, że ma się już ta małą istotę na świecie, bliscy są na każde zawołanie i nic nie może nas złamać..a jednak czasem czujemy się bezsilne i wtedy potrzebna jest rozmowa z kimś z zewnątrz. Co o tym myślicie?

2023-10-24 16:55

Raczej w każdym szpitalu powinien psycholog być dostępny..  u mnie, po każdym porodzie była Ankieta o ryzyku depresji. Ale nie wiem czy ktokolwiek z personelu ja czytał. O psychologu nie wspominaly nic 

Konto usunięte

2023-10-24 12:26

Mam pytanie do dziewczyn, które korzystały albo korzystają z wizyt u psychologa/psychoterapeuty.

Po jakim czasie zauważyłyście poprawę/jakieś skutki chodzenia na terapie?

Czy Wasz terapeuta z Wami rozmawia, zadaje pytania czy tylko słucha?

https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online/

Zastanawiam się również nad pomocą w formie online. Czy ktoś korzystał? Czy lepiej zapisać się jednak stacjonarnie? 

2021-04-16 09:30

Raczej w każdym szpitalu jest dostępny psycholog. Trzeba jedynie o niego poprosić. Często jest tak, że jest to jedna osoba na wszystkie oddziały, dlatego nie chodzi do każdego pacjenta i nie pyta o to jak się czuje, tylko czeka aż pacjent poprosi o takie spotkanie. Nie spotkałam się z sytuacją, aby personel szpitala odmówił takiego spotkania...

2021-04-15 19:43

Ja osobiście skorzystałam jak wpadłam w histerie ze zistajemy w szpitalu niewiadomo jak długo i ze córka potrzebuje dodatkowych badań :( i wtedy pediatra zapytała czy chce porozmawiać z psychologiem wiec bez wahania się zgodziłam 

2021-04-15 16:41

Weronisia dokładnie różne są sytuacje i czasem naprawdę by się przydała taka rozmowa

2021-04-15 13:07

U nas tez brak psychologa choc uważam że by się przydal.CzSami taka zwykla rozmowa a dużo wnosi 

2021-04-15 10:35

W szpitalu dostałam jakąś ankietę do wypełnienia. Pod względem depresji poporodowej.. leżąc w szpitalu nikt nas nie zapytał o to czy chciałam byśmy porozmawiać z psychologiem.. A myślę że fajnie by było gdyby była taka możliwość 

2021-04-15 10:09

Justamama wow to sie rzadko zdarza, ale fajnei, że była tak opcja