Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

ryby w ciąży

Data utworzenia : 2015-02-13 11:55 | Ostatni komentarz 2022-01-04 09:37

dariabydzia89

3525 Odsłony
16 Komentarze

co myślicie na temat jedzenia ryb w ciąży? ja słyszałam ze za bardzo nie mozna ich jesc poniewaz zawieraja duzo cynku i rteci co myslicie na ten temat przyszle mamusie?

2015-02-15 00:01

W ciązy trzeba jeśc ryby morskie, nie powinno sie tylko jeśc ryb z morza Bałtyckiego - to one sa skażone niestety, oczywiscie nie na tyle, zeby od razu otruć, ale jak sie je je zbyt czesto, moze być róznie - chodzi o ryby duże i tłuste, jak śledź. Był taki program wtelewizji o tym, w Szwecji w sklepie przy zakupie ryb z Bałtyku ekspedientka musi informowac, jak czesto wolno je zjeśc dorosłemu, komuś w ciązy czy dziecku. Ja zawsze czytam etykiety i jesli widze, ze to np. Morze Pólnocne , kupuje bez zastanowienia.

2015-02-14 10:42

Ryby są nieodzowne w diecie kobiet w ciąży, abyś w dobrej kondycji przetrwała ciążę, a malec mógł się zdrowo rozwijać. Mięso ryb dostarcza wielu cennych składników mineralnych i witamin, na które zapotrzebowanie w okresie ciąży znacznie wzrasta. Są źródłem fosforu, selenu, magnezu, wapnia , oraz witaminy A. Ryby morskie dostarczają ponadto jodu, fluoru, potasu i witaminy D. Dla przyszłych mam cenne jest przede wszystkim pełnowartościowe białko i jod – składnik rzadko występujący w żywności, a mający duże znaczenie dla rozwoju dziecka. Ryby morskie różnią się nieco zawartością składników odżywczych od ryb słodkowodnych, mają m.in. znacznie więcej tłuszczu. Jest to jednak korzystne, tłuszcz ten bowiem dostarcza wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Ryby morskie są najlepszym źródłem tych kwasów.

2015-02-14 10:37

Ryby w ciazy sa bardzo zdrowe, szczegolnie gotowane na parze albo pieczone w folii! nie wszystkie jednak rodzaja sa zalecane...niektore mięso ryb może zawierać również groźną rtęć, która w nadmiarze potrafi zakłócić rozwój płodu...dlatego warto wiedziec co sie je :) tak jak marta87 pisze nalezy zrezycgnowac z ryb drapieznych, warto jesc tryby swieze np. dorsz, losos, fladra..

2015-02-13 23:09

Ryby w ciąży należy jesc bo sa cennym zrodlem kwasow omega3 i 6. Należy jednak zrezygnować z ryb drapieżnych takich jak halibut czy tuńczyk. Polecane ryby to sledz marela czy dorsz. Warto kupować ryby swieze. Te z puszki maja najwięcej cynku i rtęci dlatego należy ograniczyć je do minimum. Rybe warto ugotować na parze lub upiec w folii w piekarniku wówczas będzie bardziej lekkostrawna.

2015-02-13 14:49

Ryby są źródłem cennych witamin i kwasów, dlatego można jeść w ciąży, ale nie wszystkie. "Najwięcej groźnych związków zawierają duże drapieżniki, zjadające mniejsze ryby i drobne morskie skorupiaki. Są to ryby długo żyjące, takie jak tuńczyk, miecznik, rekin, halibut. Im starsza ryba, tym więcej zawiera zanieczyszczeń. Dlatego nie zaleca się jedzenia tych ryb częściej niż raz w tygodniu w ilości 100 g. Dotyczy to zwłaszcza tuńczyka, który żyje 30–40 lat. Kupując tuńczyka w puszce, warto korzystać z produktów różnych firm – im większa różnorodność, tym mniejsze szanse na tuńczyka poławianego z akwenów skażonych. Lepszym wyborem jest jedzenie takich ryb jak sardynki, śledzie, makrela, dorsz (przede wszystkim świeżych lub mrożonych – od czasu do czasu można zjeść także rybę z puszki). Ryby z tej grupy kobieta w ciąży może jeść zupełnie bezpiecznie 2 razy w tygodniu. Jedzenie takiej ilości ryb nie powoduje zagrożenia dla zdrowia matki i dziecka, a daje ogromne korzyści." Całość na stronie: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/jedz-ryby-szczegolnie-w-ciazy_35712.html

2015-02-13 14:12

Zapraszamy jeszcze do lektury: http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/551 Mamy nadzieję, że w artykule znajdziesz pomocne informacje :)

2015-02-13 12:53

Samanta lezysz w szpitalnym lozku czekasz niecierpliwie na dzieciatko a tu prosze masz jeszcze sile zeby szukac tematow w wyszukiwarce :D Jestem pelna podziwu :D

2015-02-13 12:17

http://lovi.pl/pl/forum/1/3436/1