Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

ryby w ciąży

Data utworzenia : 2015-02-13 11:55 | Ostatni komentarz 2022-01-04 09:37

dariabydzia89

3540 Odsłony
16 Komentarze

co myślicie na temat jedzenia ryb w ciąży? ja słyszałam ze za bardzo nie mozna ich jesc poniewaz zawieraja duzo cynku i rteci co myslicie na ten temat przyszle mamusie?

2022-01-04 09:37

Ja słyszałam że surowych ryb nie można ale jak się ugotuje usmaży czy upiecze to chyba można przecież ryby są bardzo zdrowe 

2015-02-17 18:03

Tez nie wyobrażam sobie jedzenia bez ryb a szczególnie w ciąży. Wszystko w nadmiarze szkodzi czy to ryby cczy inne rzeczy. Dobrze jest się trochę zaznajomić z informacjami na temat jakie są dozwolone, bo jest ich sporo i mozna spokojnie jeść na obiadek.

2015-02-17 11:49

Ja równiez uważam że ryby w ciązy są bardzo potrzebne, zresztą nie tylko w ciaży. Kazdy wie, ze ryby z dobrego źródła są najlepszym "dostarczycielem" kwasów omega 3 i 6. A w ciaży tym bardziej są potrzebne. Często równiez korzystam z tego portalu: https://parenting.pl/portal/ryby-w-ciazy którtko i na temat opisane jak wazne sa ryby w ciazy:)

2015-02-17 11:12

W ciąży jem ryby bo nawet zwyczajnie mam na nie ochotę. Zwłaszcza Łosoś chodzi mi po kubkach smakowych :) W większości jem te, które uprzednio były zamrożone. Nawet jedną z moich zachcianek zaraz po przebudzeniu była rybka :) Ryby są bardzo zdrowe ale gdy tylko wyczuję muł to... raczej takiej nie zjem bo mnie odrzuca.

2015-02-17 10:33

Donnavito masz jakieś mylne pojęcie na temat wód.. Morze Bałtyckie nie jest wcale takie najgorsze i wcale dużo nie różni się od morza Północnego, które tylko pozornie wydaje się czystsze.. Jeżeli kogoś interesuje co pływa w morzu to zapraszam do zapoznania się z Ochroną Środowiska Morskiego..

2015-02-16 19:38

Na początku ciąży wszędzie czytałam że ryby są zdrowe dla dziecka i żeby je jeść bo zawierają kwasy Omega, później szukałam które wybrać i pisali że te które zawierają mało rtęci i żyją krótko bo wtedy krócej żywią się zanieczyszczeniami. Jednak na jeden stronie było napisane że najlepszy jest dorsz, na innej żeby go nie jeść, ale przejrzałam chyba z 20 stron i właśnie wybrałam dorsza i tylko jego jem w różnej postaci, czasem na parze, czasem smażoną :)

2015-02-15 18:16

Rybki są zdrowe, przede wszystkim te morskie...nie dajemy się tylko pod żadnym pozorem skusić hasłu, że rybka lubi pływać to bedzie dobrze! A co do karpia JoannaS to mam podobne zdanie na temat tej rybki, nie przepadam ale to kwestia gustu. Jak ktos lubi to tez nie zaszkodzi :)

2015-02-15 08:48

Ja ryby jem w w czasie ciąży. Nim jednak rybę przygotuję zamrażam ją na cały dzień by zabić"Co kolwiek" Tzn nie zjem ryby która uprzednio nie była zamrożona:) Ryba jaką jem najczęściej to czerniak, flądra , i łosoś norweski. Zbierając informacje na ich temat dostrzegłam, że nie tylko są bezpieczne, i zdrowe. Ale również zjadanie ich w ilościach , nie zagraża ich wyginięciem :P Czyli Wilk syty i owca cała:) Co do karpia.. Nie wiem dziewczyny, ale na karpia mam straszne żyły.. Mi ta ryba najzwyczajniej w świecie śmierdzi czymś oleistym tak jakby sobie pływała w tych wszystkich najgorszych warunkach, odpadkach i tak dalej.. :P Bo jest to ryba nie dośc że najtańsza, to prosta w utrzymani, adoptuje się w każdym jeziorze, stawkach hodowlanych itd, dokarmia się resztkami z mułu itd. I Przez to waśnie nasiąka tym całym śmierdzącym "pokarmem" które ja potem czuję, porównuję zapach karpia do jakieś nie wiem zgnilizny ? No ale tutaj akurat mowa o tych tanich karpiach "wigilijnych po 9 zł " :P Które sa karmione czym popadnie i potem o takie efekty :) Ale sa na szczęście inne odmiany karpii :) królewski czy tam pełnołuski :) Sa droższe, ale na pewno bąrdziej wartościowe :) Ale na litość boską, przecież Karp ma tyyyle ości... łechhh :))) (Oj dziadku dzięki, za połowy jesteś kochany ! :D :)))