Ciąża i poród (1690 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2020-10-19 13:15

klamerka123

39903 Odsłony
1164 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2020-10-19 13:15

U mnie też czasami już jest, że pora na następne, ale ja to zlewam. Jednak gdybym był np. już po poronieniu to wtedy na pewno bym miała inny do tego stosunek.

2020-10-19 11:04

Pati niestety tak jest, ja jestem wyluzowana na tym punkcie ale jak słysze takie teskty nie tylko do mnie czy do innych kobiet to drmat, a najczeciej to mowi kobieta kobiecie  :( 

Susanne tez uwazam ze ludzie sa tego nie swiadomi ale jednak przykrosc sprawiaja ...

2020-10-18 16:10

Mnie też irytowało jak ktoś się dopytywał "a kiedy dziecko?", "Tyle po ślubie już czas na dziecko".  My z mężem bardzo chcieliśmy mieć dziecko i staraliśmy się o nie bardzo długo. Zdecydowanie nie na miejscu takie pytania.

Teraz jak już mam syna to pytają się " planujecie kolejne?" Hej ludzie nie mają wyczucia.

2020-10-18 15:16

Weronisia o to to mój dziadek tak mówił że został pradziadkiem bo się urodził prawnuczek chociaż wcześniej była prawnuczka . Takie porównywania są dla mnie dziwne . Każdy jest równy za równo dziewczynkę jak i chłopca się kocha tak samo . 

Mnie np irytuje jak dopytują się kiedy kolejne a ja jestem po poronieniu to się przykro czasem robi 

2020-10-17 21:49

MamaDarulka u nas tak nie jest mój mąż kocha naszą córeczkę i bardzo się cieszył jak się dowiedział że to córeczka. Kiedyś Go zapytałam wolałbyś żeby to był syn?  a On powiedział że nie ważne czy córka czy syn będzie kochał z całego serca. Tak długo wyczekiwanie i upragnione dziecko kocha się tak bardzo aż brak tchu i uchyli nieba niezważając na płeć 

2020-10-17 21:06

Całe szczęście u mnie w rodzinie takiej gadki nie było, że babcia jest teraz prawdziwą babcią a dziadek dziadkiem, ale bardzo przykro mi się zrobiło jak moja córka się urodziła  to teściowa powiedziała że "ona już wnuczkę ma", a ma też wnuka miesiąc starszego od mojej córki to cieszyła się jak głu...i mówiła że to jej drugi synek.

2020-10-17 12:42

Mnie takie gadanie, że dziadek jest dziadkiem jak ma wnuka, bo tak jest mężem babci. Ja to odbieram jako taki żart. 

Wiadomo, że to jest krzywdzące pośrednio jak ktoś ma dwie córki i wszyscy się żalą do ojca, jaki on biedny, że niespełniony, że pora za syna się brać.  Jak raz czy dwa takie coś sie usłyszy to ok, im więcej osób i częściej to już coraz mniej przyjemnie się robi.

2020-10-17 10:30

Mama darulka ja urodziłam syna pierwszego i teściowa stale gadała że to dziadek został dziadkiem a ona zostanie babcia jak się wnuczka urodzi.denerwowalo mnie to na początku bo dla mnie smyk to wnuk nie ważne czy chłopiec czy dziewczynka.tak samo jak dziecko to dziecko nie ważne jakiej płci.rodzicsm zostaje się od razu.