Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51596 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2016-11-11 09:11

Płeć to sprawa drugorzędna. Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe. Oczywiście można mieć zachcianki i marzyć, ale nic się nie poradzi na to co faktycznie będzie. I może dobrze bo co to by był za świat gdyby nawet płeć można było zaplanować. Ja mimo że obstawialam że urodzę synka, miałam trochę nadzieję na córkę. Po pierwsze dlatego że w mojej rodzinie jest już 3 chłopców a żadnej dziewczynki i moj tata chciał wnuczkę a po drugie trochę na złość teściom którzy chcieli wnuka żeby przedłużył nazwisko .

2016-11-11 08:51

Moja siostra cioteczna ma trzy dziewczynki, czyli jest słaba ??Hi żartuję...a tak na poważnie oni marzyli o synku ale nie zaryzykują już kolejnego razu na stworzenie synka...jednak lepiej mu z 4 kobietami w domu niż 5 ;)

2016-11-11 07:30

Donnavito, wszystkie Matki to silne kobiety :) Ja z siostrą teź mam super kontakt i nie będę się gniewać jak bym miała mieć 2 córki :) Słodyczy nigdy dosyć! :P

2016-11-10 23:34

My z mężem oboje chcieliśmy pierwszego Syna i ja też od początku przeczuwałam, że jednak będzie chłopak. I jest. :) Dla mnie płeć nie ma absolutnie znaczenia ale zdrowie ma i owszem. Co do dzieci moja ciocia miała 3 córki i po 10 latach od najmłodszej zaszła w ciąże i urodził się Synek. Chociaż całą ciąże nie było było do końca wiadomo. Jak urodziła to nie mogła uwierzyć, że to prawda.

2016-11-10 22:51

silne kobiety mają synów, podobno:) ale cóz, trzeba próbowac, co tam, dzieci nigdy za wiele:)

2016-11-10 12:00

Ja mam nadzieje ze przy kolejnej ciązy bedzie cora :) z 4 facetami w domu chyba nie wytrzymam (maz, pies i niedlugo synek). Poza tym patrzac na moja relacje z mama chcialabym jednak tezmiec corke, te zakupy wspolne, pogaduszki, ploteczki :D Chociaz jak patrze na moja relacje z siostra to marza mi sie 2 cory hehe :D nie wiem jak to brat z bratem, pewnie tezsuper :)

2016-11-10 08:12

Michalina, no powiem, że się nie dziwię, miałam sąsiadkę, która miała dwóch synów i była w ciąży, ale czuła że trzeci syn i tak jest ma trzech synów Marzenia o córce już nie spełni raczej.

2016-11-10 07:57

No już Mickiewicz pisał, że Litwa jest jak zdrowie właśnie - ile je trzeba cenić ten tylki się dowie, co je stracił! ;) A co do marzeń o określonej płci... mam koleżankę, która ma trzech synów i zaszła w kolejną ciążę. Nie muszę chyba mówić, że marzyła o córeczce. I okropnie była rozczarowana jak jej lekarka około 15tc powiedziała, że nie jest pewna; ale chyba chłopak... Miesiąc później z kolei lekarka stwierdziła, że raczej dziewczynka. A moja koleżanka już była tak zrezygnowana, że powiedziała - trudno, co będzie, to będzie, byle zdrowe. Ale urodziła się dziewczynka! I powiem Wam że widziałam jaka ona była szczęśliwa, że " do czterech razy sztuka"! :D (Nie planują już więcej dzieci)