Ciąża i poród (1685 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2020-09-21 22:49

klamerka123

38391 Odsłony
1130 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2020-09-21 22:49

Z zwierzętami trzeba czasami uważać. Bo mogą ot tak zaatakować więc lepiej pilnować dziecko kiedy podchodzi do zwierzat

2020-09-21 16:41

My mamy psa na podwórku, ale szczerze powiedziawszy jest trochę za duży dla dzieci, jak mąż go pilnuje to jest ok, podchodzą, przytulają go i głaszczą, ale jak nie jest przy nim to skacze i zwyczajnie się go boją. Nie jest taki taki żeby ich chciał atakować czy coś w tym stylu, ale po prostu jest za szybko jak biegnie to aż się zatrzymują i za bardzo skacze, on chce się tylko bawić, ale ich tym straszy. 

 

Magda to miałaś przygody z odczytywaniem płci dziecka, właśnie jak już końcówka ciąży to imię wybrane, wyprawka gotowa to fajnie jakby się sprawdzało to co mówią lekarze. 

U mnie będzie trzeci chłopczyk, to widzę, że dla niektórych w rodzinie to ciężko przyjąć do wiadomości, tylko słucham w kółko, że może jednak się urodzi dziewczynka, że się tak zdarza, że są pomyłki. Ok może i się zdarzają, ale po co tak mówić jak na usg wychodzi co innego. 

 

2020-09-21 16:24

Trzeba uważać niestety na zwierzątka.niby przyjazne dzieciom.ale.niestety wypadki.sie.zdarzaja . My planujemy zakup psa.na działkę.ale.nie wiem. Co i jak może po porodzie żeby też kolejnego.obowiazku sobie nie dodawać już . bo chyba to będzie za dużo 

2020-09-21 11:06

My mamy na podwórku dużego psa i dwa króliki. Dobrze mieć zwierzęta. Dzieciaki je karmią poglaszcza . Wiadomo że trzeba pilnować tyle się słyszy że pies pogryzl dziecko a niby łagodny był. 

2020-09-20 22:51

Magda no to nieźle musiałaś mieć zdziwienie jak usłyszałas że dziewczynka. 

2020-09-20 22:02

Megg jakie macie zwierzęta ? Jasne że dzieci się lepiej wychowuja ze zwierzętami . Ja sama zawsze miałam jakiegoś psa czy kot był w domu . Ale teraz nie wyobrażam sobie na chwilę obecną mieć psa w mieszkaniu tym bardziej jak jestem ciągle sama z dzieckiem. Poza tym uważam że pies się w bloku męczy. Może kiedyś zrealizujemy swoje plany do do domu i wtedy na pewno będziemy mieć psa .

 

Magda musiałaś się bardzo zdziwić moj lekarz sobie raz zażartował że będzie dziewczynka , a już wszystko było prawie gotowe pamiętam że zamarłam ale koniec końców też się urodził chłopak :) 

2020-09-20 20:07

Mój jest grzeczny w stosunku do dzieci ale u widział sobie kanapę że stoi tam gdzie on by nie chciał i niestety sika na nią jak tylko nic na niej nie leży więc kanapa skończyła tak że krzesełka i pudełka i tyle z kanapy czekamy na jakąś decyzję a nikt nie chce jej podjąć xd 

2020-09-20 19:56

Mojej cioci się przyśniło że będzie chłopiec, i gdy w 13tc lekarz mnie zapytał co myślę, że będzie odpowiedziałam bez zastanowienia chłopiec i tak cały czas był chłopiec, aż do ostatniego USG które wykonywał inny lekarz i podsumował to jeszcze potwierdzimy płeć, " no dziewczynka" , a ja że jak to :o przez cała ciążę był chłopiec i cała wyprawka kupiona dla chłopca. Pan doktor wydrukował zdjęcie i pod lupą oglądał:)) koniec końców urodziłam zdrowego chłopczyka. 

 

Moj mąż bardzo chciał pierwszego synka, a mi to było obojętne do momentu jak już się nastawiam, wybrałam imie i kupiłam całą wyprawkę.